Поблизу селища Стрижавка в Історико-меморіальному комплексі пам’яті жертв нацизму пройшов міжнародний військово-реконструкторський фестиваль «Жива історія: Вервольф. 1943−1944 рр.». Відвідувачі на день перенеслись у роки Другої світової війни і стали очевидцями тієї епохи, пише інформаційна агенція міністерства оборони України АрміяInform.
Команди військових реконструкторів відновили бої у східних Карпатах у вересні 1944-го року. За легендою, розвідувальний загін Червоної армії пішов у наступ на блокпост, розв’язав бій та взяв противника в полон.
Бій тривав близько години. Водночас, на території колишньої ставки Гітлера «Вервольф» функціонували три табори: вояків Української Повстанської армії, Червоної армії й союзницьких військ та Вермахту і сателітів Німеччини. Кожен табір жив своїм життям, відтворюючи та розповідаючи про події, які відбувались в далекому минулому. Учасники і глядачі занурились в атмосферу війни, уявляючи події, переживаючи неймовірні емоції та збагачуючи свій досвід і скарбницю незабутніх вражень.
Фестиваль проводився вже вшосте, щорічно для нього обирається нова історична подія.
«Цього разу це став умовний бій, який відтворював початок Східно-Карпатської наступальної операції, – розповів Віталій Головенько, керівник громадської організації «Жива історія», що є співорганізатором заходу. – Події відбувались вздовж Карпатського хребта, де угорські війська облаштували Лінію Арпада для стримування радянських військ. Прорвавши ці укріплення, Червона армія зайняла територію Закарпатської України і створила умови для подальшого просування в Чехословаччину».
У фестивалі взяли участь 150 реконструкторів з усієї України. «Бійці» були одягнені в автентичну амуніцію та використовували раритетну зброю та військову техніка, зокрема відновлений діючий макет протитанкової німецької гармати Pak-38, що стріляла холостими набоями.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці