Сьогодні на Вінниччині розпочалась програма, що має на меті контролювати, щоб люди не палили листя.
У Вінницькій громаді 8 груп будуть «патрулювати» на авто і контролювати, щоб люди не палили листя.
Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.
З 20 вересня по 31 жовтня автомобілі згідно з графіком, будуть їздити на території Вінницької громади.
Контролюватиме це комунальне підприємство «Муніципальна варта».
Палити листя та траву – небезпечно
Шкода від спалювання листя і сухої трави надзвичайно велика. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що є небезпечним для здоров’я людини. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовини.
Також із листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що в рази посилює забруднення атмосфери. Наприклад, при згорянні поліетиленового пакета в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість із яких отруйні для людини.
Спалювання опалого листя й трави є не менш шкідливим і для навколишнього середовища. Воно призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.
Через дим від вогнищ страждають дерева. Вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. До того ж цей процес збільшує промерзання землі у 2-4 рази.
Окрім того, у сухому листі згорають зимуючі комахи, у землі від диму задихаються гризуни. Часто не встигають втекти зайці. Згорають пташині гнізда. Саме зі спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.
Варто зазначити, що густий дим є напівпровідником і здатний стати причиною короткого замикання лінії електропередач.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці