Вінницею курсував ретро тролейбус (фото)

Новини Вінниці

У святковий день по місту курсував ретро тролейбус Зіу-5. Таким транспортом вінничани користувалися з 1960-х по 1980-ті роки.

Тролейбус курсував по маршруту №4 від вулиці Лугової до Вишеньки. Під час поїздки пасажирам розповідали про історію появи такого транспорту у нашому місті.

Нагадаємо, що у далекому 1964 році в місті почав курсувати тролейбус від площі Жовтневої до вулиці Карла Маркса. Будували цю гілку неофіційно, під виглядом освітлення вулиці Островського.

Ініціатором будівництва був тодішній мер Генріх Лютворт. Саме він запропонував будівництво гілки для зв’язування східній промисловій частині міста з центром міста.

За цю ініціативу без узгодження з центральними плановими органами, отримав догану від партійного керівництва і згодом залишив посаду міського голови.

Після офіційного відкриття 18 лютого 1964 року тролейбуси постійно оновлюються у дизайні та до сучасних характеристик обладнання. З того моменту пройшло багато часу і нині працює 16 маршрутів, які постійно перевозять жителів міста у різні напрямки міста.

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *