На Вінниччині селяни, в яких «вкрали» пів поля, перекривали дорогу

Новини Вінниці Топ

Мешканці села Приборівка, що у складі Турбівської громади, у неділю, 29 серпня, перекривали автошлях з Вінниці до Турбова. Причиною протесту стала земельна ділянка у полі площею близько 30 гектарів, право власності на яку заявляють місцеві мешканці та атовці з Вінниці. Ситуація фактично зіштовхнула лобами ветеранів з Вінниці та Приборівки, за фактом порушено кримінальне провадження щодо можливої підробки документів на землю.  

Гектари розбрату

Поле у Приборівці загальною площею у 56 гектарів вже давно є «фігурантом» різних скандалів. Ще десять років тому поле отримав в оренду фермер, але оплату за користування землею він не вносив, тому її через суд повернули громаді.

Згодом сільрада запланувала передати територію під забудову місцевим мешканцям, але про виділення земельних ділянок попросили також ветерани російсько-української війни з Вінниці. Селяни провели з бійцями перемовини, що завершились «джентельменською угодою»: 56 гектарів поділили навпіл – одну половину було вирішено передати ветеранам, а іншу – приборівчанам. Проте, згодом в цій історії з’явився підробний документ про передачу землі, відповідно до якого все поле «діставалося» атовцям.

Пікантності ситуації додає той факт, що серед жителів Приборівки, які претендують на цю землю, також є ветерани. Таким чином, земельне питання посварило захисників України.

«Ми домовились з вінницькими хлопцями поділити поле 50 на 50. Як атовці з Вінниці, так і атовці з Приборівки, отримували по гектару землі з цього поля. Ніхто нічого не втрачав, ми потисли руки. Пройшов деякий час, і вінницькі атовці звернулись до сільської ради, щоб їм надали і іншу половину поля. На той момент землю вже надали нам та іншим селянам, і тому їм відмовили. Втім, потім виплив підробний документ, в якому вердикт сільради «відмовити у наданні землі» було замінено на «погодити», – розповідає мешканець Приборівки, доброволець батальйону «Айдар» Володимир Огородник.

Депутати ж підтверджують: передали атовцям половину поля, але іншу надали місцевим жителям. Робити висновки та звинувачувати конкретних осіб у підробці документів ані депутати, ані ошукані селяни не поспішають, проте вимагають відновлення справедливості.

«На сесії сільради, ми, депутати, відмовили атовцям в отриманні другої половини поля, але документи були підроблені, і, за підробними документами, земля належить їм. Тільки не думайте, що ми проти учасників бойових дій, адже вони, за домовленостями, отримували свою половину поля, все мало бути чесно. Іншу ж половину ми передали місцевим мешканцям, серед яких також є атовці: 29 місцевих ветеранів отримали ділянки під будівництво. Ми спеціально виділяли ділянки молодим, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, а також родинам захисників України – усім громадянам, яким потрібно «будуватись» в першу чергу», – розповів депутат Турбівської селищної ради від партії «Європейська Солідарність», один з організаторів протесту Сергій Огородник.   

Що цікаво, свої договори на землю селяни отримали із порушенням встановлених законом термінів на 4 місяці. Люди витратили на технічну документацію понад 400 тисяч гривень, але отримали папери лише після того, як їхні гектари були оформлені на інших осіб.

Три вулиці та футбол на пасовищі

Вийти на протест громадян змусив і той факт, що на «полі розбрату» мають розбудувати сільську інфраструктуру. Відповідно до генерального плану, там мають бути збудовані 92 нові будинки, три вулиці, та, що критично важливо – футбольне поле та баскетбольний майданчик. Загалом 20% від 56 гектарів призначені «під інфраструктуру».

Наразі ж, розповідають селяни, у Приборівці немає взагалі жодного дозвілля, тому спортивні майданчики вкрай необхідні. 

«Зараз наші діти грають у футбол на пасовищі, де пасуться корови. Що це таке – можна собі уявити. Жодних умов для спорту. Тому питання цих гектарів – це питання розвитку села», – каже Володимир Огородник.

Слово офіцера


Громадяни перекривали дорогу не більше 20 хвилин, витративши більшість часу на спілкування із головою Турбівської громади та представниками поліції. Представник слідчого відділу головного управління поліції області повідомив селянам, що тепер справою про підробку документів займається його підрозділ.  Він зауважив, що справу ведуть кілька слідчих, і дав слово офіцера, що на «спірну» землю впродовж тижня накладуть арешт, аби з нею неможна було проводити жодних оборудок. Тим часом на полі, за яке борються жителі села, визрів врожай. Фермер, якому він належить, також прийшов на протест, аби дізнатись: кому у випадку арешту йому платити за оренду. Зрештою було погоджено, що кошти надійдуть у бюджет громади та будуть використані на судові збори та юридичну допомогу ошуканим людям.

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *