Лікарка розказала про засіб, в порівнянні з яким популярний “рятівник” при укусах – просто непутяща припарка.
Покусав комар
Є сліди, почервоніння. Не свербить, просто помітно – можна нічого не робити. Свербить? Слід скористатися лосьйоном з каламіном.
“Даю гарантію: ви будете вражені ефективністю. Зуд зникає майже миттєво. Це може бути гель урьяж прурісед, лосьйон “каламін”. Популярний “рятівник” – в порівнянні з каламіном просто непутяща припарка”, – радить Бабіч. Трохи менше допомагає псилобальзам, феністил.
Укуси мошки, мурах
Теж можуть свербіти. Лікарка теж радить каламін як засіб №1. Ще може допомагати стік проти свербіжу “ля рош”, який виглядає як сухий дезодорант.
Укус бджоли, оси
Може не лише свербіти, а і боліти, також може бути набряк. Інколи – бурхлива алергія, навіть затруднення дихання і анафілаксія.
“Нажаль неможливо завчасно перевірити по якихось аналізах – чи буде бурхлива реакція чи ні. Тому бережіться, не махайте руками на бджіл. Після укусу: прикладіть лід. Можна прийняти ібупрофен або парацетамол”, – говорить педіатриня.
Дуже важливо не чесатися, бо набряк буде сильно збільшуватися. Можна застосовувати каламін і гідрокортизонову мазь, а також прийняти антигістамінний засіб. Але каламін діє швидше і краще допомагає, говорить Бабич.
При бурхливій алергічній реакції з набряком, утрудненням дихання, лікар рекомендує негайно звертатися на 103 або епіпен (ін’єкція адреналіну).
Укус кліща
Кліщі можуть містити борелії – збудники хвороби Лайма. Це неприємна хвороба, проте досить добре лікується антибіотиками, стверджує Лідія Бабич.
Вона звертає увагу на тому, що кліщі не стрибають на людей з дерев і під дубом ходити безпечно. А от сидіти на траві без репелентів не варто, бо кліщі живуть в траві.
“Не здавайте кліща на аналіз. Виявлення борелій в кліщі не означає, що кліщ вас заразив. Відсутність – не значить, що ви не захворієте. Аналіз кліща нічого не дасть”, – додає лікарка.
Інколи одразу після укусу виникає набряк, свербіж, почервоніння. Це алергічна реакція на укус. Це не “миттєва хв.Лайма”. Не треба зразу пити антибіотики. Така місцева реакція минає самостійно через 1-2 доби.
Симптоми хвороби Лайма: характерна округла пляма може з’явитися через 2-3 тижні після укусу. Інколи через 3-30 днів. З цим слід йти до лікаря.
Крім цього лікарка говорить, що є і інші симптоми: лихоманка, біль в шиї, головний біль, втомлюваність, збільшення лімфовузлів, біль в тілі, озноб. Для підтвердження діагнозу слід звертатися до лікаря.
Укус невідомо кого
Якщо є якісь сліди, але ви точно не знаєте – яка це була комаха , то слід зняти свербіж і спостерігати.
Якщо свербіж наростає, площа ураження шкіри збільшується, звичайні засоби проти свербіжу не допомагають – то слід бігти до лікаря.
“Можливо, приєдналась вторинна інфекція. Інколи буває “короста охайних людей” (теж сильний свербіж), загострення атопії чи інші хвороби шкіри. Захищайтеся репелентами, одягом. Нагадаю, що репеленти від ос і бджіл не допомагають”, – резюмувала педіатр.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці