Понад дві тисячі артефактів знайшли археологи на місці трипільського поселення біля села Кісниця Тульчинського району. Працювати почали два тижні тому.
Як повідомляє «Суспільне», у складі археологічної групи пріцюють 6 дослідників з Вінниці, Києва, Дніпра.
Археологи посеред поля розкопують господарську яму трипільського поселення. Існувало воно 5 з половиною тисячоліть тому, а виявили поселення вінницькі археологи у 2004. За допомогою геомагнітної зйомки вдалося визначити площу поселення. Вона склала понад 6 га.
Геомагнітна зйомка допомогла скласти приблизний план поселення. Будинки у поселенні розташовувалися не по колу, як учили на уроках історії, бо воно належить до пізнього етапу трипільської культури, коли вже так не будували.
Житла трипільці будували з дерева та глини. Переселяючись, свої оселі спалювали. На місці розкопок знаходять і битий посуд, і кістки, і частини знарядь праці, і опалену глину від житла. Але розкопувати ліпше, коли ґрунт мокрий.
Усі знахідки відмивають та чистять від нальоту. Тоді на черепках посуду видно малюнки. З черепків можна скласти частину глечиків.На денцях посуду видно відбитки тканини. Пʼять тисячоліть тому не було гончарного круга, тому ліпили вручну. Аби мокра глина не прилипла до поверхні, під неї стелили ганчірʼя. Особливістю даного поселення було те, що посуд тут ремонтували.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці