«І хочеться, і колеться»: як вінничани ставляться до легалізації медичного канабісу (опитування)

Новини Вінниці Статті Топ

13 липня депутати Верховної Ради провалили в першому читанні голосування за законопроєкт № 5596 «Про легалізацію медичного канабісу». Відтак, в редакції Вінниця.ОК вирішили опитати вінничан, як вони ставляться до ініціативи легалізувати канабіс в медичних цілях.

Як показало опитування в центрі міста, більшість містян хоч і підтримують подібну ініціативу, але з обережністю. Більшість підкреслює ‒ «за» лише, якщо використовувати виключно з метою полегшення стану хворих пацієнтів.

«Не думаю, що це сильно щось змінить. В принципі, я не проти, якщо використовується виключно в медичних цілях. Не думаю, що це буде корисно для економіки. А так ‒ непогано, в принципі», ‒ каже вінничанин Антон.

Водночас, пенсіонер та інвалід ІІ-ї групи Геннадій Хоменко каже ‒ така ідея «і хочеться, і колеться». Та вважає легалізацію медичного канабісу позитивним рішенням, до якого Україна поки що «не доросла».

«Взагалі-то, ми колись коноплю садили. Як ще маленькі були. І вона дуже допомагає. Каша з коноплі ‒ во! Нічим не вилікуєш деякі хвороби, а онкологію ‒ це стовідсотково. Знаєте, тут, як кажуть, і хочеться, і колеться. Бо, ну що казати? Наркоманія, вони ж “переб’ють” все. Якби ж у нас була держава, щоб закони працювали так, як слід, це було б стовідсотково «за», тут і думати нема що. Але через те й не прийняли. Адже дуже великі ризики. Я взагалі-то позитивно ставлюсь. В себе на городі, чесне слово, посадив би, але боюся, що й мене візьмуть за одне місце. І їв би кашу. Воно дуже організму допомагає. Але, на жаль, ми поки до того не доросли. А як далі розвиватимуться події ‒ побачимо», ‒ каже літній чоловік.  

Подібної ж думки вінничанка Ольга Миколаївна. На її думку, те, що потрібно для здоров’я людей, треба підтримати.

«Підтримую. Те, чого потребує здоров’я, певно, треба підтримати», ‒ відповідає жінка.

Схожу тезу висловлює і вінничанин Сергій. Чоловік каже, що якщо канабіс використовувати виключно, як медичний препарат для людей, аби полегшити їхній стан, то і сам би проголосував би за таку ініціативу.

«До легалізації медичного? Нормально. В медичних цілях ‒ чому ні? Це як медичний препарат. Якщо це не використовується в протиправних цілях ‒ то чому ні? Для того, щоб допомогти людям, які того потребують, полегшити стан при певних захворюваннях, ‒ я б за це віддав би свій голос», ‒ каже Сергій.

Вінничанка Олена ж зазначила, що підтримала б такий законопроєкт, але за умови ‒ стосуватиметься він лише онкохворих людей.

«Я би сказала, що я підтримую, але тільки для онкохворих людей. Відтак, тільки за умови відповідних поправок до закону», ‒ каже молода жінка.

З іншого боку, колишня співробітниця правоохоронних органів Оксана категорично не підтримує таку ідею, адже мала сумнівний досвід в роботі.

«Ні, я не підтримую, і я вважаю, що це не є правильним. Є багато на те причин. В зв’язку з тим, що я працювала спочатку в міліції, а потім в поліції, я знаю, що це таке. Я бачила цих дітей, і на що це схоже», ‒ відповідає Оксана.

Водночас, інша вінничанка, Інна, каже ‒ найголовніше ‒ здоров’я людей.

 «Я вважаю, що це потрібно. Адже для людей здоров’я ‒ найголовніше», ‒ вважає жінка.

Декому з опитаних, з іншого боку, було складно відповісти на це питання. Зокрема, не зміг ствердно або заперечно відповісти перехожий Юрій. Хоч чоловік і попросив не роботи фото з його участю, проте свою думку все ж висловив.

«Я не можу сказати. Я не хворію. Так що я не можу сказати, треба воно чи не треба. Може, комусь воно треба. А, може, й ні. Самі розумієте. Щоб його не використовували в інших цілях», ‒ зазначає чоловік.

Довідково

13 липня на позачерговому засіданні Верховної Ради депутати винесли на голосування законопроєкт №5596 «Про легалізацію медичного канабісу». Однак, в першому читанні законопроєкт підтримано не було. «За» проголосували 184 нардепи, «проти» ‒ 33, ще 61 ‒ утримався.

До слова, за повідомленням «Громадського», напередодні Міністерство охорони здоров’я закликало депутатів підтримати законопроєкт, який має надати доступ хворим до медичного канабісу та регулювати його обіг. Там наголосили, що така легалізація — це медичне, а не політичне питання.

У міністерстві нагадали депутатам, що застосування лікарських засобів, що містять у своєму складі канабіс, дозволене у багатьох європейських країнах. Ефективність коноплі доведена вченими в лікуванні понад 50 патологічних станів.

Раніше одразу 60 громадських організацій України виступили з вимогою до 16 липня ухвалити у першому читанні законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу. Там наголошують, що поки депутати вагаються, пацієнти й надалі лишаються без необхідних їм ліків.

«Вони у муках живуть роками без них або купують нелегально. Щодня люди не можуть вгамувати свій біль або вимушені йти на злочин через придбання препаратів на основі забороненого канабісу», — йдеться у зверненні.

Фото ‒ власні та ілюстративне

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *