Василь Зернецький: «Європейська Солідарність» – головний захисник українських цінностей та Конституції»

Інтерв'ю Новини Вінниці Топ

Як Європейська Солідарність захищає Конституцію? Яким чином вона робить ставку на сильні громади? Яким є внесок Вінницької парторганізації в розбудову кращої України? І чому усі спроби влади дискредитувати ЄС та Петра Порошенка будуть безрезультатними? Про це та багато іншого розповів куратор Вінницького територіального осередку партії «Європейська Солідарність» Василь Зернецький.

Україна святкує 25-річчя Конституції. Чим для вас є Основний закон і чому він важливий?

Конституція будь-якої країни створюється для того, аби досягнути балансу в державі та суспільстві. Щоб урівноважити всі групи впливу та не дати можливості котрійсь із них узурпувати владу. Основний закон створює фундамент, на якому базується вся надбудова. І якщо цей фундамент міцний і надійний, тоді і наш спільний дім буде довговічним. Бо, врешті-решт, усі блага, які гарантує держава людині, залежать від якості першооснови – Конституції. Школи, дороги, лікарні, комфортні для життя міста та громади – все це можна створити лише за умови, коли державне управління збалансоване. Всі ми знаємо про відмінну якість життя швейцарців. Але мало хто розуміє, що вони досягли таких стандартів завдяки складному конституційному компромісу між кантонами та центральною владою. Один раз встановивши рівновагу, вони її вже не порушують. У нас, на жаль, все інакше. Україна хитається з боку в бік – від президентської до парламентської форми правління та комбінуючи їх в якісь чудернацькі гібриди. У результаті ми не знаємо, в якій державі будемо жити завтра. За 25 років дії Основного закону баланс в країні так і не встановився. Бо ми ставимося до цього документу ніби до якоїсь чернетки, куди можна дописати щось у слушний момент, а щось звідти просто викинути. Коли в 1996 році Верховна Рада ухвалила Конституцію, це було справжнє епохальне рішення, яке усувало ризики комуністичного реваншу. Але в той же час Конституція була на дві третини скопійованою зі старих радянських зразків та не передбачала можливостей розвитку українського суспільства. І ми дійшли до того, що фундамент, закладений 25 років тому, виявився завузьким і ненадійним у реаліях сьогодення.  Тому Основний закон потребує оновлення. Але оновити його треба так, щоб врахувати майбутні перспективи і щоб модернізована Конституція надійно слугувала майбутнім поколінням, а не перекроювалась кожні 5 років.

Як Євросолідарність просуває конституційні цінності на рівень громад? 

Європейська Солідарність – партія, що несе принципи й засади Основного закону до кожного району, міста, до кожної ОТГ. У Верховній Раді ми захищаємо базові цінності – європейський вектор розвитку, соціальну справедливість для українців, право критикувати та змінювати владу, якщо вона не справляється зі своїми обов’язками. Але ми так само активні і в громадах. На місцевих виборах ми стали єдиною проєвропейською партією, що перемогла у всіх регіонах України. Вінницька організація Євросолідарності – одна з найпотужніших. Працюємо в обласній, міських радах, в об’єднаних територіальних громадах. І будуємо там справжнє місцеве самоврядування. Воно теж гарантоване Конституцією, але десятиліттями знищувалось. Аж поки з ініціативи Петра Порошенка не провели децентралізацію й наділили громади новими ресурсами та можливостями. Тепер важливо, щоб діюча влада не забрала повноваження назад. Бо спокуса дуже велика! І саме «Європейська Солідарність» сьогодні стоїть на сторожі тих досягнень, які ми так тяжко виборювали після 2014 року. Тому для нас Конституція – це не про високу політику в далекій столиці, а про те, що відбувається поруч з нами.

Що саме робить Вінницька обласна партійна організація?

Ми координуємо усіх наших депутатів і допомагаємо їм рухатись до єдиної цілі – кращої України, заснованої на національних засадах. А вони роблять конкретні добрі справи для людей. І громадяни на собі відчувають результат. Наприклад, це захист учасників бойових дій у зоні АТО. Коли Євросолідарність протидіє спробам влади блокувати виділення атовцям земельних ділянок. Або підтримка на постійній основі соціальних центрів. Ми простягаємо руку допомоги родинам, що опинилися в складних життєвих обставинах. Євросолідарність Вінниччини однією з перших заговорила про захист медиків в умовах пандемії коронавірусу. І сьогодні продовжуємо пильно слідкувати, аби влада виконувала взяті на себе зобов’язання. Крім того, ми постійно надаємо лікарням устаткування і засоби захисту. Все це щодня рятує життя людей. І хоча зараз спад епідемії, але тримаємо руку на пульсі, бо нова хвиля COVID-19 вже на порозі. Тобто в умовах, коли влада по суті недієздатна, Європейська Солідарність змушена взяти на себе низку її функцій. Бо хто б не був при владі, Україна у нас одна. Принцип «чим гірше, тим краще» – це не про нас. ЄС працює на спільний для країни результат, а не на вузькополітичні цілі.

Яка ваша особиста участь в партійній роботі на Вінниччині?

У Вінницькій регіональній організації ЄС моє завдання просте й одночасно складне. Я зміцнюю її зсередини, щоб партія впоралась з усіма викликами, які стоять перед нею. А їх не бракує! Це й брудні технології з боку опонентів. Це підтримка добробуту усіх громад регіону. Це потреба в оновлені доріг, лікарень, шкіл, дитячих садків, соціальних центрів. І все на фоні слабкодухості, непослідовності, непрофесійності влади, яка малює красиві картинки та цифри в презентаціях, але не втілює їх у життя.

Але на Вінниччині вся влада зосереджена в одних руках. Про це всі знають навіть в Києві, але там щодо цього не суперечать. В них формальна коаліція. Хочу наголосити, що єдиною реальною опозицією тут є партія «Європейська Солідарність». А цілковиту відповідальність за все, що відбувається, має нести чинні очільники регіону.

Між тим, Вінниччина – серце України, регіон, який мусить показати приклад іншим. Тому я тут розкриваю справжній потенціал Євросолідарності, допомагаю нашій організації ставати ще більш ефективною.

Чи є вже якісь конкретні досягнення?

Так, і їх немало. Але особливо пишаюсь тим, що започаткував створення молодіжного крила нашої партії на Вінниччині. Небайдужі юнаки та дівчата об’єдналися в організацію «Солідарна молодь».

Ви б бачили, у них буквально горять очі, їх переповнюють ідеї та проекти, вони готові діяти та розвиватися. Саме за ними майбутнє як Євросолідарності, так і всієї України. ЄС буде спиратися на молодь, буде її підтримувати і давати широкий простір для самореалізації. Це потужний партійний резерв. І вже скоро юнаки та дівчата нашої молодіжки стануть управлінцями та прийматимуть рішення на користь людей та громад. І років через 5-10 я буду щасливий від того, що причетний до розкриття нових талантів.

Працюючи з молоддю, до якої себе також відношу, бачу несправедливість стереотипу, що, мовляв, вони голосують «по приколу». Насправді, тисячі цілеспрямованих молодих людей у нашій партії за серйозністю своїх поглядів і далекоглядністю мислення на голову вище багатьох депутатів правлячої партії. І з часом їх ставатиме все більше. ЄС одна з небагатьох політичних сил, яка системно працює з молоддю, робить на неї ставку та завдяки їй відчуває справжній ритм життя.

Сьогодні влада багато говорить про деолігархізацію. Як оцінюєте її ініціативи і що натомість пропонує Європейська Солідарність?

«Зелена деолігархізація» – це, насправді, просто перетягування ковдри на себе. Влада вирішила, що тепер країну будуть грабувати близькі до неї люди. І готує для цього відповідний ґрунт. Крім того, під шумок хочуть позбутися політичних конкурентів. Для Зеленського та компанії сьогоднішній рівень підтримки Петра Порошенка українцями – це страшний сон. І вони готові на все, аби його позбавитись. У чесній політичній конкуренції їхні шанси мінімальні. Але за допомогою так званого «антиолігархічного закону» влада прагне усунути Порошенка з політики. Звичайно, ці ідеї приречені на поразку. Бо Порошенко не сам по собі – за ним мільйони людей. Людей, які в найкритичніші часи єдналися і протистояли ворогу, людей, які зберегли Україну, людей, які мають активну громадянську позицію. Їм не можна просто так плюнути в обличчя, бо це люди гідності, які не дозволять себе скривдити. Щодо деолігархізації, то її дійсно треба проводити. Але цього якраз влада боїться, бо вона захопила кермо управління за їхньої підтримки. Натомість Євросолідарність зареєструвала у Верховній Раді альтернативний законопроект 5599-1. Там чітко прописано, кого можна вважати олігархом, як надається цей статус та які наслідки це матиме. На відміну від провладного проекту, наша ініціатива не маніпулятивна, а спрямована на реальне подолання олігархічного впливу в Україні. Олігархи – вчорашній день нашої історії, вони тягнуть країну на дно. Тому повинні стати просто великими бізнесменами з такими ж правами, як інші громадяни. Жодних недоторканих перед законом не повинно бути!

Але ж влада намагається дискредитувати Порошенка вкиданням в інформаційний простір даних, що мали б очорнити його репутацію. Чи готова Євросолідарність цьому протистояти?

Не просто готова, а вже це робить. Порошенко – унікальний для України політик. Бо він в драматичний момент її історії опинився на своєму місці і створив міцну перешкоду для агресії Росії. Тому й має довіру людей, в якій черпає основну силу. Просто так його не повалити і тому в хід ідуть методи Геббельсівської пропаганди, яким могли б позаздрити і в Москві. Ми всі пам’ятаємо інформаційні атаки на Порошенка перед президентськими виборами. Здавалося б у нової влади були колосальні можливості «розкрутити» так звану «справу Свинарчуків». Але виявилось, що її навіть білими нитками не зшиєш, наскільки все там брехливе. Так само буде й з новими плівками, які зараз активно розкручують.

Чим закінчиться брудна кампанія проти Петра Порошенка?

Поразкою опонентів, звичайно! Піна дезінформації зійде і Україна побачить хто є хто. Європейська Солідарність на чолі з Петром Порошенком є і буде ключовою політичною силою держави. Бо вона уособлює національний дух, тисячолітній досвід нашої історії і прагнення до кращого майбутнього. Тому усі партії та політиків, що поділяють наші цінності, закликаю вливатися до лав ЄС і разом робити нашу рідну Україну сильною та процвітаючою. А кожного українця вітаю з Днем Конституції та бажаю, аби ми усі разом вдумливо читали цей документ. Тоді кожен знатиме свої права та обов’язки, а влада буде не лише декларувати конституційні норми, але й виконуватиме їх.

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *