Вінничанка Світлана Гаврилюк зареєструвала петицію до міської ради з проханням запровадити компенсаційні виплати учасникам АТО/ООС. В своєму зверненні жінка посилається на статтю 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». За Законом, учасникам бойових дій передбачено виділяти земельні ділянки, але оскільки такої можливості немає, авторка петиції просить за прикладом інших міст України запровадити грошові компенсації для даних категорій населення.
«Просимо грошову компенсацію учасникам бойових дій (АТО) за земельні ділянки, 10 соток під будівництво у місті Вінниці, які вони мали отримати відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Через те, що земель немає, а черга з роками лише збільшується, просимо позитивно вплинути на рішення даної ситуації, за практикою впровадження таких компенсацій в Львові та інших містах України», ‒ йдеться в зверненні.
Для того, щоб петицію розглянули, за неї мають проголосувати 350 громадян. На сьогодні звернення підписали 13 осіб. Збір підписів триває ще протягом 13 діб.
Підтримати петицію можна ТУТ.
Довідково
Стаття 12, (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачає: першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.
Учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, забезпечуються жилою площею, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій, ‒ протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.
Окрім того, надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).
Цільове призначення та норми безоплатної приватизації:
Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтеню 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:
- для ведення садівництва ‒ не більше 0,12 га;
- для ведення особистого селянського господарства ‒ не більше 2,0 га;
- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;
- для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара.
Скріншот ‒ авторки звернення
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці