У лісових угіддях Вінницької області побільшало червонокнижних лісових котів. Цього року лісівники нарахували 25 пухнастих хижаків. Тварин бачили у лісах Чечельницького, Хмельницького та Гайсинського лісгоспів
В обласному управлінні лісового та мисливського господарства зазначають, що лісовий кіт селиться переважно у глухих дубових, дубово-грабових, букових і мішаних лісах, в очеретяних заростях, у чагарниках. Найчастіше оселю лаштує у дуплах дерев, кореневищі, старих норах тварин, навіть на купах залежаного хмизу, вистилаючи кубло травою, листям, пухом птахів.
Харчується звір переважно птахами та гризунами, однак не гребує комахами і навіть зміями. Збільшення популяції лісового кота на Вінниччині фахівці пов’язують зі зменшенням кількості природніх конкурентів кота – куниць та тхорів.
За даними науковців, на межі зникнення кіт опинився з кількох причин: негативний вплив цивілізації на ліси, агресивна поведінка людини в лісі, браконьєрство, меліорація земель, активна сільськогосподарська діяльність людини, густота населених пунктів.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці