Депутати Верховної Ради звернули увагу на чисельність штату Вінницької облради, про що повідомляє видання Na Парижі із посиланням на власні джерела в парламенті. Під час роботи у комітетах неназвані по іменах нардепи зауважили, що голова облради має забагато заступників, а чисельність штату органу самоврядування понаднормова. Тим часом в облраді стверджують, що мають право самостійно визначати кількість працівників.
Як пише Nа Парижі, 2 червня під час засідання Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування депутатам представили результати моніторингу щодо оптимізації керівного складу районних та обласних рад. Відповідну аналітичну роботу провів Національний інститут стратегічних досліджень (науково-дослідна установа, підпорядкована Президентові України).
За інформацією джерела, у ході обговорення, народні депутати звернули увагу, що Вінницька обрада має найбільший склад керівництва, у порівнянні з іншими обласними радами по Україні – голова, перший заступник та три заступники – всього 5 посадових одиниць. Більше того, нардепи акцентували, що така чисельність заступників у голови – порушує норми законодавства. Адже згідно норм Закону про місцеве самоврядування, їх має бути усього двоє.
Згадали аналітики і ініціативу щодо збільшення штату.
«Чисельність виконавчого апарату обласної Ради збільшено із 56 одиниць до 95 одиниць, тобто загальна чисельність працівників збільшена на 39 штатних одиниць. З урахуванням змін в структурі облради налічується – 86 штатних одиниць (90%) керівників підрозділів та їх заступників, інші посадові особи складають 9 штатних одиниць (10%). Це при тому, що обласні ради нині мають бюджети в двічі менші ніж раніше»,- підкреслив член комітету, нардеп Дмитро Микиша.
Результати моніторингу НІСД вказують, що апарат Вінницької обласної ради знаходиться на 4 місці в країні по штатній чисельності працівників після Київської області (135 шт. од.), Дніпропетровської області (130 шт. од.) та Запорізької області (96 од.). Обсяг видатків обласного бюджету для безпосереднього утримання виконавчого апарату облради на 2021 рік затверджено у сумі 36,6 млн. грн. Таким чином ріст видатків порівняно із уточненими показниками минулого року склав 16,8 млн. грн, або 85%.
Зазначимо, що в облраді минулого скликання «на зарплаті», окрім очільника, було три заступника голови та голова бюджетної комісії. Нині чотири заступника, а голова бюджетної комісії грошей не отримує.
В свою чергу, у юридичному управлінні облради журналістів NaПарижі запевнили, що законів не порушували і мають право самостійно ухвалювати кадрові рішення :
«Повноваження обласних рад випливають із положень Конституції України та міжнародних актів, зокрема, Європейської Хартії місцевого самоврядування, і реалізуються через конкретні положення законів України.
Так, відповідно до Європейської Хартії місцевого самоврядування, органи місцевого самоврядування мають повне право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене зі сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу. Також Хартія місцевого самоврядування говорить, що без шкоди для більш загальних законодавчих положень органи місцевого самоврядування повинні мати можливість визначати власні внутрішні адміністративні структури з урахуванням місцевих потреб і необхідності забезпечення ефективного управління.
Орган місцевого самоврядування самостійно визначає структуру виконавчого апарату обласної ради відповідно до чинного законодавства України. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачені посади заступників голови обласної ради. Так, їх пропонує голова обласної ради, але затверджуються вони виключно на пленарних засіданнях обласної ради. Так само як склад постійних комісій.
Тобто – колегіально депутатами на сесії. Це передбачено ст. 43 закону «Про місцеве самоврядування в Україні». Повноваження, якими наділяються органи місцевого самоврядування, як правило, мають бути повними і виключними. Вони не можуть скасовуватися чи обмежуватися іншим, центральним або регіональним органом, якщо це не передбачене законом. Аналогічні рішення є у низці областей України, зокрема, у Харківській і Полтавській областях».
Додамо, що посаду голови Вінницької обласної ради обіймає екс-прокурор області В’ячеслав Соколовий («Українська Стратегія Гройсмана»). У нього в заступниках – колишній віце-прем’єр Володимир Кістіон, колишній начальник управління освіти і науки Вінницької ОДА Ігор Івасюк («Українська Стратегія Гройсмана»), директор ТОВ «Калинівський маслосирзавод» Анатолій Ткач («Батьківщина») та голова правління ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат» Дмитро Чаленко («Українська Стратегія Гройсмана»).
Фотоілюстрація: Vlasno.info