8 червня в кінотеатрі «Родина» у Вінниці відбудеться кінофестиваль аматорських короткометрівок «АКАБ» («Андеграундне кіно авторського буття»). До першого червня триває прийом фільмів на конкурс. Переможців обиратимуть в двох номінаціях: комедія та драма. Картина-лауреат у своєму жанрі отримає винагороду в розмірі 100 євро та статуетку.
Як йдеться в анонсі майбутнього кінофестивалю, на церемонію нагородження будуть запрошенні знімальні групи п’ятьох найкращих картин кожного жанру (разом десять команд). Як зазначають організатори, ГО «Випадкові Перехожі», їхня ідея зокрема полягає в бажанні розвитку культури у Вінниці. Відтак, основна вимога до конкурсантів наступна: зйомки картин-учасниць мають відбуватися у Вінниці. Один режисер може відправляти роботи на один жанр.
«Створюйте власні фільми хронометражем до 10 хвилин до першого червня та відправляйте їх на вказані соціальні мережі у вигляді посилання на YouTube, Vimeo або Google Drive», ‒ йдеться в одному з дописів.
Як відзначають «Випадкові Перехожі», суть кінофестивалю саме в назві. Це має бути аматорське кіно, тому будь-хто може засняти фільм та відправити його організаторам.
«В першу чергу ми робимо це по фану і хочемо, щоб люди віддавали закупорену енергію у вигляді творчості ‒ у нашому випадку це короткий метр. Тому не потрібно боятись знімати кіно ‒ одним з головних принципів нашої команди є прояв творчості у всьому», ‒ додають в організації.
Конкурсантам радять створити для своєї роботи хороший сюжет, використовувати цікаві операторські ходи, адже монтаж та експозиція будуть враховуватись суддями фестивалю, а також звернути увагу на акторську гру. Також радять залучати в стрічки творчих вінничан: музакантів, художників тощо. Важливою є і технічна сторона. І хоча журі готові оцінювати також фільми, відзняти на мобільні телефони, але формат повинен бути на рівні Full HD з гарною стабілізацією. Також від учасників не вимагають професійного звуку, але фрази акторів, саундтрек чи позакадровий голос має бути гарно чути.
Окреме питання ‒ авторське право та недопускання деяких сцен в своїх роботах.
«Друзі, для участі у кінофестивалі хочемо повідомити вас про погодження учасників на використання вашого фільму при показі в кінотеатрі. Ми керуємось законами України та міжнародними нормами авторського права, тому для участі в конкурсі потрібно НЕ ЛИШЕ відправити свою роботу, але і написати, що ви погоджуєтесь на демонстрацію картини в рамках фестивалю АКАБ. Просимо усіх, хто відправив нам свою роботу, відписати в соц.мережі, куди ви відправляли фільм, наступне: “Погоджуюсь на використання мого авторського фільму {НАЗВА ФІЛЬМУ} на показі в кінотеатрі Родина 8 червня”.
Також хочемо нагадати усім учасникам про попередній перегляд картин членами журі для недопускання показу сцен надмірного насильства, нездорового способу життя тощо (Указ Президента України щодо вікового маркування)», ‒ підкреслюють організатори.
Також всі фільми будуть опубліковані в соціальних мережах після фестивалю.
Про організаторів та організацію кінофестивалю
ГО «Випадкові Перехожі» складається з двох людей. Один зі співзасновників на сьогодні бажає зберегти анонімність, але учасники фестивалю познайомляться з ним вже на фестивалі, адже він буде серед журі.
Щодо назви, то в організації кажуть, що вона містить певний гумористичний елемент. До того ж, ініціатори проєкту не хотіли прив’язуватись в своїй ідеї ані до спонсорів, ані до місцевої влади.
«Ми себе так назвали, бо не хочемо прив’язуватись ні до жодних спонсорів, ні до міськради. Це робимо я з моїм другом, який хоче залишатися інкогніто на даний момент. Це все за наші кошти», ‒ розповів журналісту Вінниця.ОК один із організаторів фестивалю «АКАБ» Олександр Ігнатенко.
В одному зі своїх дописів «Випадкові Перехожі» відзначали, що подібний кінофестиваль у Вінниці ‒ своєрідний творчий виклик для жителів міста. Адже якщо про виставки картин місцевих художників та музикантів відомо багато, то з вінницьким кіно ‒ дещо інша справа.
«Це питання вже давно назріває у місті. у Вінниці значно краще з виставками картин та музикою, але наша команда не чула майже нічого про вінницьке кіно. Ми тут, щоб змінити це. Це своєрідний тест на те, чи готові жителі нашого міста до такого творчого виклику!», ‒ відзначають організатори.
Загалом, на сьогодні на конкурс направили вже п’ять стрічок. Здебільшого ‒ драматичного характеру. Відтак, від учасників наразі очікують комедійних картин, бо «драми і так вже багато».
Відомо, що на фестивалі виступатимуть музиканти. Також є сформований склад членів журі.
«Буде музична група «Moorkoche» у нас виступати. Вони відправлять мені фотографію свою. Дизайнер там над нею «підшаманить», і ми зробимо анонс, що ми все ж в «Родині» будемо робити. Це остаточно. Про все домовилися.
В журі буде один з організаторів, який поки зберігає інкогніто. Буде в журі також Галина Пилипівна ‒ директорка «Родини», і буде з кіноклубу Катя Прокопова. Вона головна в «Печі» на кіноклубі. Вони запрошували Івана Орленка, кінорежисера короткометрівок, були з ним онлайн-зустріч. Так що є в журі і фахові, і «стара школа»», ‒ розповів Олександр Ігнатенко.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці