Ефективний метод боротьби з вогнем: на Вінниччині лісівники облаштовують мінералізовані смуги (фото)

Новини Вінниці

Фахівці лісництв Тульчинського лісомисливського господарства працюють над поновленням та доглядом за мінералізованими смугами. Як інформують в пресслужбі Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, облаштування подібних смуг ‒ один з ефективних методів боротьби з пожежами. В другому кварталі поточного року вже було облаштовано 30 км мінералізованих смуг.

«З початком весни, на жаль, традиційно активізувались палії сухої трави, очерету, чия нерозумна поведінка загрожує і виникненню лісових пожеж. А ще вогонь загрожує лісові у зв’язку із підвищеною відвідуваністю лісів відпочиваючими влітку. Так що на сьогодні у лісівників Вінниччини одним із головних є питання підготовки до пожежонебезпечного періоду», ‒ повідомляють в обласному лісомисливському господарстві.

Відтак, лісівники Вінниччини відновлюють облаштування та догляд за мінералізованими смугами, які мають перешкоджати поширенню пожеж.

За інформацією фахівців, такі смуги здебільшого прокладають на території захисних насаджень, оскільки вони найкраще перешкоджають поширенню низових загорянь. Адже, як правило, нові ліси – це колишні пустирі, крутосхили, де багато трав’янистої рослинності. Також мінсмуги облаштовують вздовж автомобільних шляхів, на межі лісу та сільгоспугідь, навколо рекреаційних зон.

Відомо, що такі смуги створюють з допомогою техніки, механізованим способом, таким чином, що органічний матеріал, який може загорітись (трава або листя), присипається мінеральним шаром ґрунту. Тому мінсмуга виконує роль своєрідної перепони для вогню. Як приклад, лісівники зазначають, що така смуга може захистити насадження від пожежі в полі, яку вітер може підсилити та спрямувати в напрямку лісу.

Також тульчинські лісівники закликають населення дотримуватися правил поведінки у лісі. Розпалювати багаття дозволено лише у спеціально призначених для цього місцях. Зокрема, на території рекреаційних пунктів. За порушення вимог пожежної безпеки у лісі – штраф від 1530 грн до 4590 грн. Упродовж минулого року під час проведення охоронних 38 рейдів держлісохороною Тульчинського ЛМГ виявлено 7 порушників правил пожежної безпеки у лісі.

«Пожежі завдають лісам величезної шкоди. Це страшне лихо для всього живого. Гинуть дерева, птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. Будьте обережні при поводженні з вогнем!», ‒ підкреслюють лісівники Вінниччини.

Нагадаємо, за вихідні на Вінниччині згоріло понад 20 гектарів сухої рослинності.

Фото ‒ з фейсбук-сторінки Вінницького ОУЛМГ

Головні новини дня – в нашому Telegram-каналі

Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *