Вінничанин Леонід Марущак зареєстрував петицію до міської ради під назвою «Врятувати «Особняк Любомира Длуголенцького» від знищення в ході майбутніх «ремонтно-реставраційних» робіт».
Чоловік зазначає, що садиба Любомира Длуголенського по вул. Магістратська, 66 (відома також, як «будинок-корабель») є однією з небагатьох оригінальних пам’яток раціонального модерну у Вінниці. За словами автора звернення, в 2021 році міськрада оголосила про наміри реставрації пам’ятки, в якій з 1966 року розміщується Вінницька дитяча художня школа.
На сайті ProZorro опублікували тендер на «Роботи по виконанню науково-дослідної та проєктно-кошторисної документації: «Реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Особняк капітана Длуголенського» по вул. Магістратській, 66 (охор. номер 23-М) (у т.ч. проєктні роботи)». На думку автора петиції, в супроводжуючих документах, «описані речі, які викликають занепокоєння та вказують на подальші загрози для будівлі, які будуть означені як реставрація, а по факту відбудеться реконструкція чи перебудова, з непередбачуваними наслідками».
Відтак, вінничанин пропонує:
– скасувати вищезазначену тендерну закупівлю;
– створити робочу групу для напрацювання необхідних досліджень, які в подальшому слугуватимуть технічним завданням для проектних робіт;
– провести відкритий (унікальний для Вінниці) пам’ятко-охоронний конкурс для розробки цілісного проекту повної реставрації пам’ятки;
– провести експертні та громадські слухання щодо напрацювань, які ляжуть в основу фінального технічного завдання для Проектно-кошторисної документації (ПКД);
– залучити висококваліфіковані профільні організації до належної та прецедентної реставрації пам’ятки;
– залучити робочу групу до контролю за процесом проектування та процесом реконструкції.
Аби петицію розглянули в міській раді, за неї мають проголосувати 350 вінничан. Збір підписів триває протягом 14 днів.
Підтримати звернення можна ТУТ.
Довідково
За словами автора петиції, основа цього будинку зведена наприкінці ХІХ століття, а у 1909 році була реконструйована на замовлення Любомира Артуровича Длуголенцького (1875-1939) ‒ адвоката, депутата Вінницької міської думи, директора філії Торгового банку, представника Нідерландського консульства у Вінниці.
Попри численні втрати первинного задуму архітектора, беззаперечним фактом є те, що особняк Длуголенцького є однією із найяскравіших споруд Вінниці початку ХХ століття.
У нашого сайту тепер є Telegram
Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку