Для участі у ЗНО у Вінницькій області зареєструвався 15 691 потенційний абітурієнт. За повідомленням «Суспільне.Вінниччина», це на 50 осіб більше, ніж минулого року.
Документи приймали з 1 лютого по 5 березня. Більшість зареєстрованих — випускники закладів загальної середньої освіти (8375).
Цьогоріч за наказом МОН кожен учасник для проходження ЗНО мав право обрати не більше пʼяти предметів. Так, наприклад, випускники закладів середньої освіти мають здати екзамени з чотирьох дисциплін, щоб отримати свідоцтво. А це українська мова або українська мова й література, математика, історія України або іноземна мова — на вибір, а четвертий предмет — за бажанням.
Найбільше ж учасників в області зареєстровано на провідні предмети: українська мова та українська мова й література (15691), математика й математика (завдання рівня стандарту) (15386), історія України (понад 13 тисяч). Географію вибрали 8347 осіб, англійську мову й біологію — трохи більше 5 тисяч, фізику — 1457, а хімію — 492 особи. Що ж стосується інших іноземних мов, окрім англійської, то знання з німецької перевірятимуть 50 учасників тестування, з французької — 4, а з іспанської мови — 2 особи.
Нині ж Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти займається формуванням округів, розповідає Людмила Марцева. Таких в області буде 13: Вінниця, Іллінці, Хмільник, Козятин, Калинівка, Жмеринка, Шаргород, Бар, Могилів-Подільський, Гайсин, Бершадь, Крижопіль і Тульчин. Саме тут на базі закладів освіти функціонуватимуть більше 60 пунктів тестувань.
«У травні буде повторна реєстрація — для категорії учасників, які мають право на реєстрацію у додатковий період. Це особи з неконтрольованих територій, особи, що перебувають у місцях позбавлення волі, і ті, які не встигли за інших причин зареєструватися на державну атестацію», — каже Людмила Марцева
З 6 по 18 травня вони можуть подавати документи на додаткову сесію, яка пройде в липні.
Основна ж сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 21 травня. У цей день буде тестування з хімії. 24 травня здаватимуть екзамен з іспанської, німецької та французької мов, 25 — англіська, математика — 28 травня, українська мова та українська мова й література — 1 червня. Тестування з історії України пройде 4 червня, з фізики — 7, а з біології — 10 червня. Завершальним буде екзамен з географії — 15 червня.
До 30 квітня зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань, повідомляють у Центрі оцінювання якості освіти.
У нашого сайту тепер є Telegram
Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку