Нещодавно фонди Вінницького обласного краєзнавчого музею та «Центру історії Вінниці» поповнилися унікальною збіркою «Знищенні шедеври української дерев’яної сакральної архітектури». Книги в заклади передав видавець Олександр Савчук.
Як повідомляють в краєзнавчому музеї, у книзі зібрані розвідки мистецтвознавця Стефана Таранушенка, присвячені п’ятьом знищеним шедеврам української дерев’яної сакральної архітектури. Збірка проілюстрована світлинами автора. В книзі йдеться про: Троїцьку церкву (1710 р.), яка існувала б в селі Пакуль на Чернігівщині, Покровську церкву (1759 р.) з міста Зіньків на Полтавщині, Вознесенську церкву (1759–1761 рр.) в містечку Березна на Чернігівщині, Введенську церкву (1761 р.) в селі Артемівка на Харківщині та Миколаївську церкву (1760 р.) в селі Нові Млини на Чернігівщині.
Особливістю збірки: ця книга має доповнену реальність. Крім основного вмісту, на сторінках надруковані QR-коди, за якими читач може побачити 3D-моделі втрачених церков.
Як повідомляють в «Центрі історії Вінниці», Стефан Андрійович Таранушенко ‒ провідна постать в українському мистецтвознавстві ХХ ст. Він був одним з найавторитетніших дослідників української старовини та знавцем української архітектури. Як йдеться у книзі, «Доля наукової спадщини С. Таранушенка виявилася трагічною. Частина її загинула в добу комуністичного погрому української культури у 30-40-х рр. ХХ ст. Частину вдалося опублікувати протягом 1950-70 рр., але зі значними та зловмисними спотвореннями». Тож нині поява книги «Знищенні шедеври української дерев’яної сакральної архітектури» є надзвичайно цінною, бо відкриває збережені скарби української науки пера Стефана Андрійовича.
Ознайомитися зі збіркою можна ТУТ.
Фото з Facebook-сторінки музею
У нашого сайту тепер є Telegram
Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку