Лісівники Вінниччини завершили цьогорічний облік диких тварин у мисливських угіддях області.
Як інформують в пресслужбі Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, на початок 2021 року в лісах регіону проживають: 87 голів оленя європейського, 307 – оленя плямистого, 107 ‒ зубра європейського, 4 842 ‒ козулі. У вольєрному господарстві лісгоспів мешкає 81 лань європейська та 45 муфлонів.
Нарахували цьогоріч також 877 кабанів, 5 804 ‒ зайця-русака, 781 куницю лісову, 94 ‒ куниці кам’яної, 479 ‒ тхора лісового, 863 борсука, 147 видр, 471 білку, 86 бобрів. Розширюється ареал проживання та збільшується кількість червонокнижного кота лісового – цього року їх зафіксували 25 особин.
У лісових угіддях Крижопільського та Гайсинського лісгоспів зафіксували 215 голів фазана звичайного. Саме ці підприємства не лише розводять у фазанаріях, а й відпускають цих птахів у природу. Також нарахували 6 723 особини сірої куріпки в угіддях Тульчинського ЛМГ.
Окрім того, в угіддях зафіксували чималу кількість хижаків. Цього року зафіксували 31 вовка, продовжує зростати кількість лисів ‒ 342. Як зазначають в управлінні ЛМГ, чисельність цих хижаків контролюється згідно з санітарно-ветеринарними норм. Також здійснюється постійний моніторинг відповідними працівниками державної лісової охорони та єгерськими службами держпідприємств ВОУЛМГ.
Фахівці зазначають: лисиці та вовки є серйозною загрозою для молодняка козуль, зайців та інших диких тварин. Надходять дані про напад вовків і на свійських тварин. Окрім того, хижаки небезпечні, адже є ще й переносниками сказу. Щільність лисиці останніми роками перевищує норму практично по всій Україні.
«Головне завдання щорічного «зимового перепису» – порахувати кількість тварин, щоб визначити об’єктивні ліміти на добування мисливських тварин у наступному році та знати загальну картину видового та кількісного складу фауни мисливських угідь кожного держлісгоспу. Методи проведення обліку диких тварин допускають похибку близько 5 відсотків. Однак отримані результати мають важливе значення та забезпечують раціональне та невиснажливе використання державного мисливського фонду», ‒ зазначають в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Фото – з Facebook-сторінки Вінницького ОУЛМГ
У нашого сайту тепер є Telegram
Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку