15 березня вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я отримала результати секвенування зразків, відправлених на дослідження до лабораторії на базі Клініки Шаріте.
Як інформують на сайті Центру, на територіях Вінницької (4 зразки) та Закарпатської (2 зразки) областей — виявлено циркуляцію мутованих штамів, які мають британське походження. Це штами генетичної лінії B.1.1.7, мутації N501Y V1 та del HV69/70.
Крім того, визначено зміни (del HV69/70 у Spike-protein) у 2 зразках зі Львівської та Луганської областей.
Варто зазначити, що раніше отримані результати секвенування з Клініки Шаріте виявили в Україні циркуляцію 18 мутованих штамів — генетичних ліній В1; В1.1; В1.1.1; В1.5 та В2. Вони походять із країн Європи (Італія, Данія, Бельгія та ін.), Азії, Великої Британії та Австралії.
Циркуляцію мутованих штамів, які мають південно-африканське (В1.351) або бразильське (В1.1.28.1) походження — не виявлено.
Загалом, вірусологічна референс-лабораторія Центру на щомісячній основі продовжує надсилати підтверджені позитивні клінічні зразки до визначених ВООЗ-лабораторій для секвенування. Так, 9 березня відправлено 338 зразків, відібраних протягом лютого 2021 року, до лабораторії в Лондоні.
Зазначимо, що «британський» штам коронавірусної інфекції, за словами фахівців, швидше поширюється та значно смертоносніший за інші версії вірусу, які циркулюють на континенті. Як повідомляло «Громадське», посилаючись на дослідження, опубліковані в науковому журналі British Medical Journal, імовірність померти від «британського» штам у коронавірусу вища від 32% до 104%, що в середньому становить 64%.
Нагадаємо, станом на 16 березня за минулу добу на Вінниччині виявили 924 випадки COVID-19.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що Вінниччина та Київ ‒ найближчі до запровадження «червоної» зони карантинних обмежень.
Щеплення від коронавірусної інфекції в регіоні отримали вже 2 660 громадян.
У нашого сайту тепер є Telegram
Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку