Американського добровольця «Правого сектору» Крейга Ленга дозволено екстрадувати до США. За рішенням Апеляційного суду Києва, чоловіка, який з 2019-го року живе на Вінниччині, можуть відправити на батьківщину, де йому загрожує смертна кара.
Як інформує «Донбас.Реалії», 15 березня Апеляційний суд скасував своє ж рішення від 23 лютого через нібито нові обставини. Після закінчення засідання адвокату Ленга Дмитру Моргуну вручили клопотання про зміну запобіжного заходу з особистого зобов’язання на тримання під вартою.
Прокуратура вважає новою обставиною відмову міграційної служби розглядати заяву Крейга Ленга про надання йому статусу біженця. Ця відмова датована 11 лютого 2021 року.
Адвокат Ленга Олег Веремеєнко не вважає відмову міграційної служби нововиявленою обставиною. «Предмет перегляду – рішення про екстрадицію від 28 серпня 2020 року. Тоді суд не міг керуватися рішенням міграційної служби від 11 лютого 2021 року», – сказав він.
Також Веремеєнко вказує, що рішення про екстрадицію не може бути ухвалене, поки не вирішене питання про надання статусу біженця.
Нагадаємо, Крейг Ленг – колишній військовий армії США, учасник бойових дій в Іраку та Афганістані. У 2015 році він з власної ініціативи приїхав до України та став добровольцем «Правого сектору». Пізніше перейшов до лав «Грузинського легіону».
«Я просто хотів допомогти людям, хотів щось зробити. Я бачив несправедливість у тому, що сталося. У цій агресії проти людей, які просто хотіли бути вільними», – пояснював Крейг мотиви участі в російсько-українському конфлікті.
Після демобілізації Крейг познайомився з киянкою Анною. Пара хотіла узаконити стосунки, але в американця сплив черговий 90-денний термін перебування в Україні. Щоб перетнути державний кордон і одразу повернутись назад, Ленг відправився на Вінниччину, до Могилева-Подільського. Там його і затримали: виявилося, що американський доброволець внесений до бази Інтерполу за поданням ФБР. За версією американських слідчих, у 2018 році Крейг Ленг спільно із ще одним ветераном армії США Алексом Звєфелгофером пограбував та вбив подружжя з міста Есторе, штат Флорида.
На думку американського правосуддя, вони здійснили злочин, щоб «розжитися» грошима на поїздку до Венесуели. Слідство вважає, що у південноамериканській країні солдати вдачі планували вступити до одного з повстанських формувань, що протистоять режиму Ніколаса Мадуро.
У грудні 2019-го вінницький суд відпустив Ленга з-під варти під цілодобовий домашній арешт. Місцеві ветерани та волонтери знайшли для нього з дружиною квартиру на Вишеньці. У квітні цього року у Крейга та Анни народився син Елайджа. За законами Флориди, за підозрою у подвійному умисному вбивстві Ленгу загрожує страта.
Третього вересня 2020-го співробітники СБУ та поліції затримали Ленга у його вінницькій квартирі. Операцію проводили з метою екстрадувати Крейга до Штатів, як того вимагало рішення Генпрокуратури. Сторона обвинувачення наполягала, щоб підозрюваного добровольця тримали під вартою, однак Вінницький міський суд ухвалив рішення застосувати щодо нього домашній арешт.
У жовтні 2020 року Печерський районний суд Києва постановив екстрадувати американського військового Крейга Ленга до Сполучених Штатів. Захист оскаржив це рішення.
До слова, Крейг Ленг не визнає обвинувачень з боку американського правосуддя та вважає кримінальне провадження проти себе політично вмотивованим. Ще в грудні 2019 року він просив Кабінет Міністрів надати йому статус біженця в Україні.
У нашого сайту тепер є Telegram
Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку