В Україні скасовують перехід на літній та зимовий час

Новини Вінниці Новини України

3 березня депутати Верховної Ради у першому читанні проголосували за законопроєкт 4201 «Про обчислення часу в Україні». Даний документ, зокрема, передбачає скасування переходу на літній та зимовий час.

Як йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту, ця ініціатива спрямована не тільки на вирішення питань щодо визначення правових засад обчислення часу в Україні, а й покликана забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України. На думку авторів законопроєкту, оскільки на тимчасово окупованих територіях встановлений час держави-агресора ‒ Російської Федерації, встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу має зміцнити й безпекові позиції України, а також сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Окрім цього, законопроєкт спрямований на захист здоров’я населення, оскільки на думку більшості науковців та лікарів, зазначений порядок обчислення часу в частині щорічного переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад, несе ряд негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров’я громадян в період адаптації до «літнього» та «зимового» часу. Такий «сезонний часовий стрибок» призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб. Наукові дослідження пов’язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли. Також доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню», ‒ підкреслюють автори законопроєкту.

Відтак, депутати сподіваються, що в разі підтримки документу Верховною Радою, осіннє переведення годинника цьогоріч стане останнім, оскільки в законопроєкті чітко передбачено, що сезонний перехід часу не застосовується.

У нашого сайту тепер є Telegram

Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *