Обмінятись досвідом та дізнатись потреби: Марина Порошенко відвідала Вінницю з «медичною» метою

Новини Вінниці Топ

Дізнатись, як проходить медична реформа на Вінниччині, обмінятись досвідом реформування медицини між Києвом та Вінницею та почути нагальні потреби медзакладів регіону. З такою метою до Вінниці завітала голова постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, очільниця благодійного фонду Порошенка Марина Порошенко. У поїздці пані Марину супроводжував кореспондент Вінниця.ОК.

Під час візиту Марина Порошенко відвідала обласну клінічну психоневрологічну лікарню імені Ющенка, а також поспілкувалась із представниками департаментів охорони здоров’я міста та області.

У психіатричній лікарні пані Марині розповіли про те, як «підлаштовували» свою роботу під карантинні вимоги.

«Ми інтегрували допомогу на амбулаторний рівень. Під час жорсткого локдауну ми клали лише невідкладних хворих, «планових» ми не брали. Ковід дав відповідь на питання, скільки насправді пацієнтів потребує госпіталізації, «допоміг» оптимізувати роботу та скоротити ліжко-місця», – зазначила головна лікарка Софія Кучерук.

Попри обмежений графік візиту, депутатка та меценатка встигла відвідати відділення судово-медичної експертизи лікарні, де їй розповіли про нагальні проблеми цієї галузі медицини.

«Фінансування на судову експертизу йде через субвенцію. Міністерство у цьому році прописало нам лише 28 мільйонів гривень субвенції, при загальній потребі у 64 мільйони. Ці кошти розподілили нерівномірно, і так вийшло, що лабораторну експертизу, прості випадки – забезпечили повністю, а стаціонари, де лежать люди, підозрювані у важких злочинах, недофінансовані. Нам також дуже потрібна законодавча ініціатива – зміна до бюджетного кодексу, тому що ми, судмедекспертиза, не прописані у ньому окремо і не можемо просити про додаткове фінансування в місцевих бюджетів», – сказав завідувач відділення Максим Марункевич.

«У Києві така сама проблема. Ми від нашої комісії написали листа до Кабінету Міністрів і чекаємо відповіді. Нажаль, це не компетенція місцевих рад, але з цією проблемою ми вже вийшли на всеукраїнський рівень»,  – відповіла Марина Порошенко.

Пообіцявши керівництву лікарні підтримку та посильну допомогу, дружина п’ятого президента поїхала на зустріч із представниками медичних департаментів міста та області.

Функціонери здебільшого розповідали гості про здобутки та досягнення. Зокрема, координаторка з впровадження вакцинації від COVID-19 у Вінницькій області Тетяна Бондаренко розповіла про відкритий на базі обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДОМ обласний «Клінічний центр інфекційних хвороб».

«У нас не було обласної інфекційної лікарні. Першим дзвінком, який вказав на необхідність такого закладу, був спалах кору. Зараз нам вдалось рішенням сесії облради такий заклад створити на території обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДОМ. Там ми відкрили ковідну лікарню на 80 місць»., – зазначила Тетяна Бондаренко.

Загалом, поїздку до Вінниці Марина Порошенко оцінила позитивно.

«Ми розказали, в якому стані знаходяться медичні заклади в Києві. Безумовно, це столиця, це мегаполіс, однак, є свої складнощі у проведені оптимізації медзакладів Києва. Обмін досвідом між обласними центрами та столицею допоможе нам уникнути помилок під час реформування медицини та поділитися між собою позитивними напрацюваннями», – резюмувала вона.

До речі, Вінниччина, не перший регіон, куди голова постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики приїхала для обміну реформаторським досвідом. Минулого тижня Марина Порошенко побувала в Івано-Франківську і, вочевидь, зупинятися на цих двох регіонах не планує.

У нашого сайту тепер є Telegram

Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *