Вінницьку мерію просять звернути увагу на партнерські пологи

Новини Вінниці

Вінничанка Юлія Людвінська просить міську раду звернути увагу на права породіллей і дозволити партнерські пологи. Відповідну петицію жінка зареєструвала сьогодні, 20 травня.   

Авторка звернення пише, що нині партнерських пологів у пологових будинках міста не дозволяють.

«Згідно з інструкцією організації профілактики внутрішньолікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах затвердженою МОЗ України від 10.05.2007 №234 п. 2.6. медичний персонал акушерського стаціонару дозволяє присутність партнера не більше 2 осіб (чоловіка, членів родини, близьких) на пологах відповідно до порядку, затвердженого головним лікарем ЗОЗ з урахуванням бажання роділлі. Додаткове медичне обстеження родичів не проводиться. Присутність членів родини за наявності в них туберкульозу або гострих проявів інфекційного захворювання в акушерському стаціонарі не допускається. Особи, присутні при пологах, повинні бути в чистому домашньому одязі та змінному взутті.

Але не зважаючи на вище вказані норми законодавства, пологові будинки м.Вінниці забороняють проведення партнерських пологів, що в свою чергу є порушенням прав. Жодних рекомендацій що до заборони проведення партнерських пологів, від МОЗ чи ВООЗ нема. На прохання пояснити якими законодавчими нормами керуються пологові будинки, ясної відповіді отримано не було, лише загальні фрази. А також навіть при пом’якшені карантину, партнерські пологи не дозволили!», – пише авторка петиції.

Звернення вже підписало понад два десятки людей. Щоб петицію розглянули, вона має за два тижні набрати 350 підписів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *