Мешканці двох сіл проголосували за приєднання до Вінниці

Новини Вінниці Топ

Сьогодні, 5 грудня, під час громадських слухань, мешканці сіл Писарівка та Щітки вирішили приєднатись до вінницької міської громади. За приєднання проголосував 71 учасник слухань, 53 людини були проти такого рішення та 1 селянин утримався. Наступним етапом має стати прийняття відповідних рішень сільськими радами. 

Як йдеться у повідомленні на сайті міської ради, заступник міського голови Андрій Очеретний розповів, що в разі об’єднання громади будуть мати муніципальні автобуси, розвиватиметься інфраструктура, а також прокращаться освітні та медичні послуги. Також, у разі об’єднання з Вінницької ОТГ, села буде включено до Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року з урахуваннями їхніх потреб. 

  • Зараз у вас працює дві одиниці техніки. Вартість проїзду 12 гривень. В разі об’єднань громад, курсуватиме чотири автобуси, а вартість проїзду становитиме, як і у всіх муніципальний автобусах Вінницької ОТГ, – 5 грн. Також ви матимете можливість користуватися Муніципальною картою вінничанина.  Щоб їздив муніципальний транспорт нам потрібно буде зробити якісну інфраструктуру, в першу чергу відремонтувати ті дороги, по яких їздитиме громадський транспорт, – розповів Андрій Очеретний. 

У Писарівці, також є потреба в реконструкції школи з добудовою та необхідний ремонт харчоблоку і спортивної зали. 

До того ж, у сіл буде можливість відремонтувати клуби та створити у них гуртки для дітей, створити робочі місця для мешканців.  Що стосується медичних послуг, то амбулаторія Писарівки, яка обслуговує мешканців двох сіл, може стати філією Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 м. Вінниці, що покращить якість надання медичних послуг. 

  • Ще одна перевага яку ви можете отримати – це те, що у вас будуть створені віддалені робочі місця працівників Прозорого офісу. Тобто, не потрібно буде їхати до Вінниці у Прозорий офіс, щоб оформити субсидію чи інші пільги, а у селі можна буде отримати послуги адміністраторів, соціального захисту та пенсійного фонду, – додав заступник міського голови Андрій Очеретний. 

Також він наголосив, що усі зміни в селах відбудуться не миттєво, вони розраховані на кілька років, адже потребують чималих коштів,  і впроваджуватимуться поступово. 

Сергій Матусяк заначив, що під час презентації показали приблизні роботи, які потрібно виконати. Але що робити і в якій послідовності – вирішуватиме громада села.   

Найбільше мешканців турбувало питання землі та податків. Для них були підготовлені пам’ятки про захист прав власності та користування земельними наділами, де чітко були прописані відповіді на ці питання. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *