Протягом 2019 року у Вінницькій області притягнули до кримінальної відповідальності 53 домашні насильники. Ще 5 034 отримали адміністративне покарання, звітують в головному управлінні поліції області. Серед загиблих від домашнього насильства – двоє дітей.
За словами заступника начальника відділу дільничних інспекторів управління превентивної діяльності ГУПН Вінниччини Віталія Шведи, з початку року до підрозділів Національної поліції у Вінницькій області надійшло понад 9 100 заяв та повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством.
Більшість цих повідомлень подані жінками та 71 – неповнолітніми. За 53 фактами слідчими підрозділами розпочаті кримінальні провадження, з них 13 – вбивства, 15 – нанесення тяжких тілесних ушкоджень, 11 – зґвалтування та розбещення неповнолітніх. Серед загиблих внаслідок домашнього насилля – 2 дітей. На 5 034 домашніх кривдників складено адміністративні протоколи.
Під час зустрічі Віталій Шведа наголосив на законодавчих нововведеннях з протидії домашньому насильству, які набули чинності 11 січня 2019 року. Кримінальний кодекс України доповнено статтями 91-1 (обмежувальні заходи, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство); 126-1 (домашнє насильство) та 390-1 (невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або не проходження програми для кривдників). Так, до кримінальної відповідальності відповідно до ст. 126-1 ККУ (домашнє насильство) притягнуто 20 осіб.
Поліцейськими за вчинення фізичного, психологічного чи економічного насильства правопорушникам винесено 419 приписів, які забороняють домашнім насильникам перебувати у місці спільного проживання з постраждалою особою, наближатися на визначену відстань до місця, де вона працює, перебуває на навчанні, лікуванні тощо, листуватися, телефонувати, спілкуватися через третіх осіб; спілкуватися з дитиною, якщо насилля вчинене відносно неї або у її присутності. З усієї кількості 13 таких приписів винесені на жінок.
Лише протягом двох місяців дві мобільні групи поліції з протидії домашньому насильству, які працюють в тестовому режимі, здійснили 251 виїзд на виклик, де надали психологічну, медичну та правову допомогу постраждалим внаслідок вчинення насильства в сім’ї.