Вінниця отримала «Європейську енергетичну відзнаку» за спільний зі Швейцарією проєкт

Новини Вінниці Топ

Майже 20,6 мільйонів швейцарських франків, 207 мільйонів гривень та вісім років співпраці, в результаті якої у Вінниці з’явились нові котельні та індивідуальні теплові пункти – таким вийшов проєкт з енергоефективності, реалізований у місті над Бугом за сприяння Швейцарської Конфедерації. За плідну роботу Вінницю, сьогодні, 14 листопада, винагородили «Європейською енергетичною відзнакою».

У 2011 році Вінниця стала першим містом України, що уклало інвестиційний меморандум зі Швейцарією. Іноземні партнери надали 20,6 мільйонів франків на модернізацію системи теплопостачання трьох мікрорайонів та підвищення ефективності «Вінницяміськтеплоенерго». Вінниця вклала у проєкт 207,2 мільйонів гривень.

В підсумку у місті реконструювали системи теплозабезпечення мікрорайонів  Зулінського-Київська та М.Шимка-Баженова: у мікрорайонах побудували твердопаливні котельні та запровадили автоматизовану систему SCADA, яка контролює модернізовані мережі. Також в мікрорайонах Вишенька та Слов’янка завершується будівництво 141 індивідуального теплового пункту. Впровадження енергоефективності допомогло місту заощадити кошти та покращити екологічну ситуацію.

  • У мікрорайонах, де реалізовувся проект, ми забули, що таке пориви і втрати на мережах. Разом з тим, ми економимо близько дев’яти мільйонів кубічних метрів газу на рік і зменшили викиди СО2 на 19,4 тисяч тонн, – зауважив міський голова Сергій Моргунов

За результати, досягнуті у співпраці із закордонними партнерами, Вінниця отримала «Європейську енергетичну відзнаку», яку передали очільнику міста. Посол Швейцарії в Україні та Молдові Клод Вільд зазначив, що його країна задоволена партнерством із Вінницею та з Україною загалом. За його словами, Швейцарська Конфедерація надає безповоротні гранти в різних країнах Європи задля добробуту та екологічної безпеки на континенті.

  • Вінниця довела, що є надійним партнером, націленим на результат. Ми продовжимо нашу співпрацю, але вже у галузі просторового розвитку та децентралізації, – каже пан Вільд

Додамо, що в рамках «енергоефектиного» проєкту у Вінниці також покращують велосипедну інфраструктуру, а учнів місцевих шкіл вчать сортувати сміття та бути екологічно свідомими.

До речі, Вінниця почала співпрацювати зі Швейцарією ще у 2006 році, коли місто безоплатно отримало 116 трамвайних вагонів із Цюріха.

Олександр Сашньов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *