У рамках проведення четвертого Всеукраїнського фестивалю «Вінниця – Столиця УНР», у холі міської ради експонують картину українського баталіста Артура Орльонова «Визволення Вінниці 10 серпня 1919 року».
Для відтворення на полотні події 1919 року, художник спілкувався з вінницькими істориками й архітекторами.
- Ми презентували сьогодні картину видатного українського баталіста Артура Орльонова «Визволення Вінниці 10 серпня 1919 року». Пан Артур працює у доволі класичній стилістиці, ми мали честь співробітництва з ним у контексті відзначення 100-річчя Вапнярського бою. Він зробив прекрасну картину, присвячену цій видатній військовій операції. Художній контекст – це, безумовно, робота художника, а консультаційний блок – колективна праця. Нас, зокрема, консультував архітектор Євген Совінський, адже такий ракурс досить важко зловити, адже його, фактично, не існує в реаліях 2019 року. Свої консультації також надавав і військовий історик Максим Царенко та інші наші друзі. Картину можна буде побачити в холі міської ради до 15 жовтня, а потім вона перейде до нашого фонду, – розповів директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.
Крім того, сьогодні доктор історичних наук професор ВДПУ ім. М. Коцюбинського Тетяна Кароєва презентувала книгу «Українська революція 1917-1921 в іменах. Вінницькі сторінки», до створення цього видання долучилися її колеги з ВДПУ, студенти та випускники закладу.
- Викладачі історичного факультету були ініціаторами створення біографічного довідника про уродженців Вінниччини та діячів, які брали участь в Українській революції. Цей проект був реалізований у рамках відзначення 100-річчя Української революції. Ми охопили 373 особи, і це ще далеко не всі діячі, – зазначила Тетяна Кароєва.
За інформацією: www.vmr.gov.ua