Малиновський районний суд Одеси сьогодні заарештував зловмисника, який створював вірусні програми для втручання в роботу чужих комп’ютерів. Як повідомили УНІАН в суді, до цього райсуду надійшло клопотання про обрання запобіжного заходу місцевому жителю, який підозрюється в розповсюдженні шкідливих програмних засобів, призначених для несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів) (ч. 1 ст. 361-1 Кримінального кодексу України).
За версією слідства, чоловік з листопада 2018 року по кінець червня 2019 року, згенерувавши клієнтську частину шкідливого програмного забезпечення, поширив недостовірну інформацію про те, що файл нібито є програмним забезпеченням для операційної системи Windows. Зокрема, нібито для оновлення операційної системи Windows та її драйверів. Робив це зловмисник з метою одержання віддаленого доступу до чужих комп’ютерів.
- Сторона звинувачення звернулася з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, яке задоволено», – заявили в суді.
Як повідомили в регіональному главку Нацполіції, протиправну діяльність 27-річного чоловіка викрили працівники Причорноморського управління кіберполіції та Малиновського відділу поліції Одеси під процесуальним керівництвом Одеської місцевої прокуратури №2.
Встановлено, що програмне забезпечення одесит створив за допомогою спеціального клієнт-серверного додатка. Під виглядом продукту для операційної системи шкідливий файл поширювався через Інтернет.
- Завантаживши його, користувачі відкривали зловмисникові можливість віддаленого доступу до своїх комп’ютерів. Таким чином, з’являвся доступ до веб-камери і мікрофону ураженого комп’ютера, можливість ведення логування з клавіатури і подальшої передачі його на віддалений сервер, – повідомили в главку.
Крім того, шкідлива програма дозволяла викрадати логіни і паролі, збережені у веб-браузерах, здійснювати DDoS-атаки тощо.
У ході санкціонованого обшуку за місцем проживання чоловіка поліцейські вилучили комп’ютерне обладнання та інші речові докази протиправної діяльності. При огляді жорсткого диска з’ясувалося, що для подальшого поширення і використання підозрюваний створював й інші шкідливі програмні забезпечення, призначені для несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерів.
Зараз фігуранту повідомлено про підозру у створенні програм, призначених для несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерів (ст. 361-1 Кримінального кодексу України).
Джерело: УНІАН