Соцмережі – велика сила, так вважають жителі села Гопчиця Погребищенського району на Вінниччині. Щоб реально врятувати сільську школу, вони вирішили сколихнути віртуальний простір та влаштували перфоменс, а ролик виклали в ютуб.
Навчальний заклад, який не можуть добудувати вже 30 років, селяни перетворили на сучасну арт-галерею. Навіть шкільний дзвоник став елементом інсталяції, в імпровізованих класах діти навчалися, а там, де має бути спортзал, на щебені грали в футбол. На стінах – малюнки та підручники, На стелі та підлозі – чудернацькі арт-об’єкти – тіні дітей, які б могли навчатися в цій школі. Фотографії та відео цих інсталяцій підкорили соцмережі. За два дні їх переглянули вже понад ста тисяч користувачів.
Шура Коротка, авторка інсталяцій, каже:
- У нас є інсталяції павутиння. Саме павутиння показує, наскільки вже школа зачекалася…
Роман Прилуцький, сільський голова Гопчиці, пояснює:
- 73 мільйони гривень потрібно, щоб добудувати цю школу. В цьому приміщенні повинні бути і школа, і дитячий садок. Будівля достатньо велика, тут можна було б проводити гурткові заняття, перенести сюди бібліотеку…
- Та таких грошей немає ані в сільському, ані в районному бюджетах, – зазначає .
Петро Шафранський, заступник голови Погребищенського районної державної адміністрації. – Тому будемо звертатися в черговий раз до всіх – і до кабінету міністрів, в першу чергу.
До речі, школа – майже готова. Зробити лишилось тільки внутрішні роботи. Фактично, в класи вже можна пускати дітей. Необхідно провести лише світло та каналізацію. І тоді селяни готові самотужки робити ремонт у кабінетах. Скільки ще зможе простояти школа недобудованою, ніхто не знає. А діти нині продовжують навчатися у старій та аварійній школі. Там немає внутрішнього туалету, та, взагалі, вона затісна для півтори сотні учнів.
Маріїя Журавльова, директорка Гопчицької школи, додає:
- Кабінетів – обмаль, діти не мають спортивної зали, не мають музичного кабінету.
Тож селяни сподіваються, що їх перформенс допоможе врятувати школу, допоможе наступного року переступити її поріг та сісти за парти в нових просторих класах.