Facebook відмовиться від автоматичного розпізнавання облич на фотографіях

Новини Світу

Соціальна мережа Facebook вирішила відмовитися від функції автоматичного розпізнавання облич користувачів на фотографіях. Як повідомляє «Дзеркало тижня» із посиланням на  The Verge, нововведення набуде чинності по всьому світу протягом найближчих декількох тижнів.

Функція була активована автоматично у частини користувачів у 2017 році, завдяки їй користувач отримує повідомлення, якщо хтось завантажив фотографію з ним. Після цього користувач може поставити на ній відмітку, видалити згадування про себе з фотографії або ж поскаржитися на неї. Після нововведення користувачі самі зможуть вирішувати, включати функцію чи ні.

Запуск функції викликав побоювання з приводу збереження особистих даних користувачів. Деякі звинувачували компанію в незаконному зборі і зберіганні зображень для розпізнавання їх осіб без їхньої згоди. Хоча компанія запевняла, що не передає ці дані третім особам, а також не продає свою технологію іншим компаніям.

Торік новозеландський програміст звинуватив компанію у зборі даних користувачів, які пов’язані зі дзвінками та повідомленнями, причому підтвердив свої звинувачення документально.

Також став відомий внутрішній меморандум Facebook, який влітку 2016 року розіслав топ-менеджер компанії Ендрю Босуорт, в ньому описується “доктрина” соцмережі, згідно з якою будь-які засоби добрі для її зростання. У своєму листі Босуорт, який на той момент обіймав посаду віцепрезидента компанії, писав про “потворну правду” — про те що залучення користувачів виправдано, навіть якщо воно досягається сумнівними методами і може нести загрозу людям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *