Сьогодні, 20 серпня, у Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» відбулась зустріч експертів Мінрегіону з членами Вінницької Асоціації ОТГ. Спікерами зустрічі виступили директор Вінницького ВЦРМС Олег Левченко, керівник експертної групи адміністративно-територіального устрою при Мінрегіоні Максим Шилкін, керівник групи з питань геоінформаційного моніторингу реформ при Мінрегіоні Павло Остапенко, Брацлавський селищний голова, керівник Вінницького РВ Асоціації ОТГ Віталій Мазур.
Предметом обговорення були актуальні питання реформи адміністративно-територіального устрою в Україні та методика формування базового та районного рівнів в новій системі АТУ .
Павло Остапенко презентував модель адіміністративно-територіального устрою Вінницької області з наданням аналітичних матеріалів Мінрегіону щодо меж та повноважень МДА (місцевих державних адміністрацій), а також принципів територіальної організації влади на місцевому рівні та порядку визначення центрів нових районів. За розрахунками фахівців Мінрегіонбуду, у Вінницькій області доцільним є створення трьох адміністративних центрів майбутніх районів в межах 60-кілометрової доступності: Вінницького, Могилів-Подільського та Ладижинського.
Згідно з пропозиціями Міністерства, кількість проектних ОТГ на Вінниччині становить 56; з них – 18 міських, 23 селищних та 15 сільських.
- Такий проект адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Вінницької області не є чимось абсолютно завершеним,- стверджує Павло Остапенко,- а лише продиктований економічною доцільністю, тож на засіданні робочої групи за участю керівництва області ми заслухаємо та, за можливостю, врахуємо пропозиції керівників місцевих об’єднаних територіальних громад.
Нині у Вінницькій області на добровільних засадах створено 42 об’єднані територіальні громади (в т. ч. два міста обласного значення – Вінниця та Хмільник), які об’єднали 137 місцевих рад.
Директор Вінницького ВЦРМС Олег Левченко підсумував:
- Вінницьким ЦРМС спільно із Асоціацією ОТГ були проведені консультації в Мінрегіоні та напрацьовані нові пропозиції щодо подальшого реформування АТУ Вінницької області, які передбачають відстоювання інтересів об‘єднаних територіальних громад. Методика нового адміністративно-територіального поділу, яка сьогодні була нам представлена, розрахована стосовно відстаней, кількості населення і надання повноважень. Законодавець у найближчий місяць мав би прийняти зміни до існуючих законів, і тільки те, що буде прийняте в новому законодавстві буде втілюватись на практиці. Тож гадати на кавовій гущі ми не будемо.