Які порушення в роботі вінницьких патрульних знайшла прокуратура

Новини Вінниці

Прокуратурою Вінницької області проведено перевірку діяльності працівників Управління патрульної поліції Вінниці щодо додержання вимог законодавства про адміністративні правопорушення під час застосування заходів примусового характеру. За результатами цієї перевірки, встановлено низку порушень при адміністративному затриманні та доставленні громадян, складанні протоколів про адміністративні правопорушення та інші.

Установлено, що працівники патрульної поліції  порушують вимоги законодавства та безпідставно затримують громадян без складання протоколів про адміністративні правопорушення. Інколи таке затримання та доставлення громадян є недоцільним, не виправданим у співвідношенні до накладених на правопорушників адміністративних стягнень.

Наприклад, інспектором патрульної поліції у березні було затримано та доставлено до  Вишенського відділу поліції за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 178 КУпАП (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляд) вінничанина, протокол про адмінправопорушення не складався, лише за постановою його оштрафували на 51 грн. Такі випадки носять системний характер.

З`ясовано, що часом затримували людину за вчинення одного правопорушення, а до адмінвідповідальності притягали за інше, що свідчить про незаконність затримання громадян.

Так, за протоколом у травні   поліцейським патрульної поліції було затримано вінничанина за розпиття слабоалкогольних напоїв, а за постановою працівника поліції цю особу притягнуто до відповідальності за куріння у заборонених місцях.

У порушення вимог ст. 261 КУпАП працівниками управління патрульної поліції допускаються випадки неповідомлення про затримання та фактичне місце перебування затриманої особи їх рідним та близьким.  Непоодинокими є випадки нероз’яснення затриманим їхніх прав.

Працівниками патрульної поліції порушуються вимоги ст. 264 КУпАП, зокрема, огляд правопорушника здійснюється за участю понятих  різної статті.

Наприклад, інспекторзатримав за вчинення адміністративного правопорушення чоловіка, якого оглянуто в присутності понятих жінок.

Мають місце випадки нескладання протоколу про адміністративне затримання правопорушника при застосуванні заходів забезпечення провадження в справі про адміністративне правопорушення.

Так, згідно з актом начальника потягу сполучення Львів-Херсон на залізничній станції «Вінниця» була висаджена з потягу та передана працівникам  патрульної поліції жінка, яка перебувала в стані алкогольного сп’яніння. Її було затримано та доставлено до Лівобережного відділення поліції, де складено протокол про адміністративне правопорушення. Однак протокол про адміністративне затримання відносно  неї не складено, у той час як вільне її пересування було обмежено.

Вивченням судових рішень у справах про адміністративні правопорушення, по яких затримувалися особи, виявлено випадки закриття проваджень у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, що свідчить про незаконність такого адміністративного затримання осіб.

Мають місце випадки несвоєчасного направлення матеріалів про адміністративні правопорушення для розгляду до суду та уникнення правопорушниками встановленої законом відповідальності, оскільки працівниками патрульної поліції не враховується дотримується тримісячний строк накладення адміністративного стягнення судом.

Перевіркою також виявлено факт незаконного притягнення до адміністративної відповідальності військовослужбовця.

За результатами перевірки, прокуратурою області на адресу керівництва Управління патрульної поліції м. Вінниці внесено документ прокурорського реагування з вимогою усунення виявлених порушень закону та притягнення винних осіб до відповідальності.

За інформацією: прес-служба прокуратури Вінницької області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *