Вченим вперше вдалося виявити на території Китаю скам’янілий слід тиранозавра. Як повідомляє в понеділок агентство Xinhuanet, знахідка була зроблена групою палеонтологів з КНР і США в східній китайській провінції Цзянси.
Відбиток в 58 см в довжину і 47 см в ширину був знайдений під час будівництва дороги в місті Ганьчжоу. За словами експерта з Китайського університету геологічних наук Сін Ліда, це один з найбільших слідів тероподів, який коли-небудь знаходили на території Китаю. Вчений констатував, що морфологічно слід відрізняється від тих, що виявляли раніше на території країни, і більше схожий на добре збережені сліди тираннозаврид зі штату Нью-Мехіко (США) і провінції Британська Колумбія (Канада).
Більшість слідів динозаврів, які раніше знаходили в Китаї, відносяться до Юрського періоду або Раннього крейдового періоду. Слід у Ганьжоу, вважають вчені, був залишений в Пізній крейдовий період.
- Сліди динозавра з Пізнього крейдового періоду — дуже рідкісне явище, не кажучи вже про тиранозавра, який знаходиться на верхівці харчового ланцюга, — наводить портал “Чжунго сіньвеньван” слова експерта.
Знахідка була представлена громадськості напередодні в Музеї історії природи каменю в місті Наньань в східній китайській провінції Фуцзянь. Дане відкриття має величезне значення для вивчення флори і фауни в Пізній крейдовий період, який почався 100,5 мільйонів років тому і тривав 34,5 млн років.
Джерело: УНН