На Вінниччині буде створено Центр ткацтва

Новини Вінниці

На Вінниччині розпочинають реалізацію проекту «Шляхами тканої Буші», який ініційовано Державним історико-культурним заповідником «Буша» та обласним центром народної творчості.

В.о. начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації Валентина Троян розповідає:

  • Проект «Шляхами тканої Буші», як один з переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження»  http://vinnitsaok.com.ua/archives/931121  , отримав з державного бюджету  900 тис грн та співфінансування з обласного бюджету 400 тис грн. Реалізація проекту триватиме три місяці та розпочнеться 10 серпня, а вже з 5 жовтня охочих навчатимуть традиційному ткацтву. Триватиме навчання тиждень, після чого 13 жовтня, у переддень Дня українського козацтва, в Буші влаштують свято та виставку виробів місцевих жителів, які навчались у Ткацькому центрі.

Організатори переконані, що проект сприятиме підвищенню туристичної привабливості сіл Бушанської сільської ради через відродження, розвиток, інтеграцію в життя громади та стале використання елемента нематеріальної культурної спадщини – традиційного ткацтва с.Буша.

  • В селі Буша та селах навколо неї свого часу було дуже добре розвинуте ткацтво, –каже майстриня обласного центру народної творчості Наталя Сентемон . Я б навіть сказала, що воно було організовано на промисловому рівні. Ткані роботи продавались на ярмарках і досить часто потрапляли до інших регіонів України. Нині у Вінницькій області ткацтвом майже  ніде не займаються, його потрібно відроджувати, аби не втратити назавжди. Фактично буде створено музей ткацтва, де ми відтворимо повний процес створення ткацьких виробів від вирощування льону до безпосередньо роботи на верстаті. Все представлене буде працюючим, а відвідувачі зможуть спробувати себе в ткацькому промислі та відчути всі тонкощі цього процессу.

За словами Наталі Сентемон,  вже є будинок для створення музею, а також місце біля будинку, спеціально обладнане для встановлення ткацьких верстатів. Перший етап проекту передбачає ремонт та реконструкцію будівлі музею та проектування привабливого ландшафтного дизайну в українському народному стилі. Наступний етап – організація та проведення курсів для місцевих жителів, які хочуть навчитися працювати з верстатами. Групи складатимуться з 10-15 осіб. У рамках проекту, окрім українських, планується запросити й закордонних майстрів з ткацтва.

По завершенню проекту все устаткування залишиться в Центрі ткацтва, де проводитимуть майстер-класи для туристів та всіх бажаючих навчитись, або спробувати себе в цьому напрямку народних ремесел.

За інформацією: www.vin.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *