Вчені NASA виявили у велетенського двійника Землі чималу атмосферу

Новини Світу

Планета має назву Gliese 3470b. Вчені називають її «неймовірною». Вона обертається навколо далекої зірки й має чималу і багато атмосферу. Маса планети в 12,6 раза більша, ніж у Землі. Вона все ж лишається меншою, ніж крижаний гігант Нептун. Втім, цього достатньо, щоб вчені класифікували її як «Супер-Земля».

Як повідомляє Daily Star, дослідники NASA за допомогою методу під назвою спектроскопія виявили, що  Gliese 3470b має тверду поверхню і багату атмосферу.

  • Це велике відкриття з точки зору формування планет, – сказав Бйорн Беннеке з Університету Монреаля в Канаді.
  • Орбіта цієї планети розташована дуже близько до зірки. Її маса трохи менша, ніж у Юпітера. Але при цьому вона змогла утворити первинну атмосферу з гелію і водню, яка майже не забруднена важчими елементами, – додав вчений.

Втім, шанувальників історій про позаземні цивілізації чекає розчарування. Адже до цих «важких» елементів належить і кисень – критично важлива речовина для формування води. Втім, Беннеке вважає, що дослідники натрапили на космічну перлину. 

  • Нічого подібного у нашій Сонячній системі немає. І саме це вражає. Ми очікували, що атмосфера буде багата на важчі елементи, такі як кисень і вуглець, які утворюють велику кількість водяної пари й метану. Щось подібне ми бачили на Нептуні. Але замість цього ми побачили атмосферу, яка настільки бідна на важкі елементи, що вона нагадує засновану на водні структуру Сонця, – пояснив вчений.

Джерело: УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *