Триває сезон активності кліщів, що припадає на квітень – вересень. У минулому році тільки у Вінницькій області через укус цього паразита на хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) захворіли 517 людей. Лише протягом травня нею заразилося понад 50 вінничан.
Як повідомили кореспондентці «Вінниця.ОК» у департаменті охорони здоров’я ОДА, протягом травня 2019 року у Вінницькій області зареєстровано 52 випадки захворювання кліщовим бореліозом, серед захворілих 7 дітей. Всіх хворі, – наголошують у відомстві, – після призначенного лікування повністю одужали.
До слова, Хвороба Лайма (також відома як — бореліоз, Лайм-бореліоз, системний кліщовий бореліоз) — природно-осередкова інфекційна хвороба з групи бактеріальних зоонозів. Характеризується переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. Інкубаційний період триває від 1-го до 45 днів (в середньому 7–14 днів). Розрізняють:
- Ранній період хвороби, який включає стадії локальної інфекції та дисемінації;
- Пізній період — стадію персистуючої інфекції (перебування в організмі збудника інфекції довше за період неускладненого клінічного перебігу хвороби).
Після хвороби у частини хворих можуть сформуватися повні або часткові анкілози, тугорухливість суглобів, фіброміальгії, синдром хронічної втоми тощо. Рідкісний перебіг бореліозного енцефаломієліту може бути причиною смерті.
Якщо ви йдете до лісу:
- Вдягайте відповідний одяг( мінімум відкритих ділянок шкіри);
- Кожні 2 години оглядати тіло, особливо там де більше волосся;
- Після приходу додому ретельно огляньте одяг та випрайте його;
- Якщо на природу брали домашніх улюбленців також перевірне наявність кліщів на їхньому тілі;
- Обов’язково! Використовуйте для захисту від кліщів та комарів спеціальні засоби.
Укус кліща: що не можна робити при укусах кліщів:
- Ніякого масла, слини або спирту;
- Не тисніть на кліща і не викидайте;
- Не ігноруйте небезпечні симптоми, які можуть проявитися навіть через місяць;
- Якщо вас все таки вкусив кліщ, краще одразу зверніться в лікарню.
Анастасія Кузьміна