Нацбанк визначив кращі монети 2018 року

Новини України

За підсумками конкурсу “Краща монета року України” за 2018 рік у номінаціях “Краща монета року” та “Краще розкриття теми” перемогу присуджено пам’ятним монетам: “Ера миру”, “Ера змін”, “Ера технологій”, “Людина, час, простір”.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

  • У щорічному конкурсі “Краща монета року України” за 2018 рік перемогу у номінаціях “Краща монета року” та “Краще розкриття теми” присуджено пам’ятним монетам набору “До 100-річчя Національної академії наук України”: “Ера миру”, “Ера змін”, “Ера технологій”, “Людина, час, простір” (срібло, номінал кожної монети 5 гривень), – йдеться у повідомленні.

Автори ескізів усіх монет-переможниць – художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптори монет “Ера миру” та “Ера змін” – Анатолій Демяненко, “Ера технологій” – Володимир Дем’яненко, “Людина, час, простір” – Володимир Атаманчук. Програмне моделювання монет здійснив Віталій Андріянов.

Як повідомлялось, конкурс “Краща монета року України” проводиться щорічно з 2005 року і відбувається у два етапи. У цьому році перший етап конкурсу тривав з 1 лютого до 1 квітня. Участь у ньому взяло більше чотирьох тисяч осіб.

На другому етапі конкурсу таємним електронним голосуванням члени спеціально створеної комісії визначили кращу монету 2018 року. Цьогоріч переможців серед пам’ятних монет, що вийшли до фіналу конкурсу, обирали представники НБУ спільно з керівництвом Національного художнього музею України, Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Національної академії наук України та Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Джерело: Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *