Прокурор Вінницької області В`ячеслав Соколовий наполягає на посилені превентивних заходів, додатковій профілактичній роботі щодо попередження ДТП та на розміщенні на аварійно-небезпечних ділянках автомобільних доріг області соціальної реклами із зображенням тяжких наслідків аварій, яка б закликала водіїв транспортних засобів неухильно дотримуватися правил дорожнього руху, бути свідомими та відповідальними, а також вжити інших заходів, які б забезпечили зниження кількості порушень правил дорожнього руху.
У Вінницькій області цьогоріч із січня по травень зареєстровано та розслідувалося 445 кримінальних проваджень за фактами дорожньо-транспортних пригод, з них 97 – зі смертельними наслідками.Місцями найбільшої концентрації ДТП зі смертельними наслідками є м. Вінниця та Вінницький район (автодороги Житомир-Могилів-Подільський та Вінниця-Немирів).
Практично, всі автолюбителі роблять одні й ті ж помилки, внаслідок чого відбуваються аварії, або ДТП. Ці пригоди, як правило, трапляються через низький рівень дорожньої дисципліни учасників дорожнього руху та недостатній рівень водійської майстерності; порушення правил проїзду перехресть та пішохідних переходів; недотримання безпечної дистанції; порушення правил маневрування; перевищення дозволеної швидкості руху та керування транспортними засобами у стані сп’яніння.
Утім, винуватцями ДТП стають не тільки водії. Недисциплінованість пішоходів – ще одна причина багатьох аварій. В Україні саме через безтурботність пішоходів стається кожна третя ДТП (перехід дороги в недозволеному місці, несподіваний вихід на проїжджу частину тощо).
Місцями найбільшої концентрації ДТП зі смертельними наслідками є м. Вінниця та Вінницький район (автодороги Житомир-Могилів-Подільський та Вінниця-Немирів).
За інформацією: прес-служба прокуратури Вінницької області