Кульбабове вино від цинічного романтика з Вінниці

Інтерв'ю Новини Вінниці Статті

Знаний у Вінниці “винороб-гаражник”, організатор місцевого фестивалю вина “Боже ллє” Олександр Шемет вже не вперше дивує спільноту своїми унікальними рецептами. Нещодавно маестро взявся за створення вина з кульбаби. Що надихнуло його на такий експеримент пан Олександр розповів в інтерв’ю.


– Вино з кульбаб – це данина Бредбері?

– Чесно кажучи я не пам’ятаю чи є у Рея Бредбері в тексті книги рецепт вина від дідуся Тома та Дугласа? Чи там просто говориться, що дід робив якесь там дивне вино…  Я не пам’ятаю навіть ім’я того діда.

Але саме читаючи цей твір в юності я зрозумів, що вино з кульбаби – це не просто якась фігура мови чи парадоксальна акробатика поняттями. Це може бути реальністю…І це мене зачепило так, що через багато років, коли прийшов мій час бути дідусем, я вирішив спробувати те зробити.

Зробив за рецептами, що знайшов у дідуся Гугла. І зрозумів, що вино таке існує, а попиту на нього не має. Такі вина в моєму експериментаторському бекграунді мають право на існування.

Я їх називаю – фокусними. В тому сенсі, що коли ти представляєш вина із своєї колекції поважній публіці, то існування у твоїй винній карті такого типу вин може інформаційно зацікавити людей.

Хтось може і спробувати, але навряд чи захоче купити пляшку, хіба один (одна) з 20 потенційних покупців. Це не відноситься обов’язково до квіткових вин, наприклад, фокусним вважаю вино з ягід бузини чи помідор. Калина – теж ризикована хоч і дуже смачна.

– Ви намагалися відтворити вина і напої з книг або фільмів? Адже там часто зустрічаються незвичайні рецепти, або хоча б натяки на них.

– В художній літературі чи кіно я не зустрічав, чи не звертав увагу на будь які рецепти приготування будь чого їстівного та питущого. Думаю їх там і не має, бо це досить нудна справа, як просаджує динаміку дійства, або завести її в зовсім інший бік. Процес рідко кому цікавий, більшості потрібний результат.

До того всього я не розумію, чому вино із кульбабок позиціонується як літній напій? Кульбабки з’являються десь посередині весни. До початку літа сусло з кульбабками може вже і відіграти. А на літо і осінь має ще вистоятися… Де там смак літа?

Справжнім літнім напоєм із квіткових можна вважати хіба що липове, чи з натяжкою трояндове.

– Квіти – це достойний інгредієнт для вина?

– Трояндове вино – це реальність. І економічна теж. Насправді воно робиться з квіток чайної троянди, або шипшини. Цього добра багато і назбирати його, проживаючи на периферії українських міст, можна самотужки.

Трояндове вино подобається жінкам. Його ще я називаю “бабоукладчиком”.

З власного досвіду: вина з квіток троянди (шипшини) різні на смак як до кольору пелюстків. Більш ароматне з рожевих та білих, зате червоні квіти дають кращий колір напою.

– З чого ще квітучого навесні можна створити вино? Були такі спроби у вас?

– Квіткове вино має певні проблеми, бо з ароматами  квітів люди пов’язують парфумерну промисловість. Якщо мало насичені, то такі вина більше перебирають з додаткових інгредієнтів.

Так кульбабове вино частіше на смак лимонне із-за цедри чи м’ятне із-за листя м’яти, які за рецептами кладуться у сусло. А якщо перемагає саме аромат квітки (бузок до прикладу), то певній частині дегустаторів починає здаватися, що вони наче смакують одеколон.

До речі таку ж проблему має і дуже смачне вино з малини. Тут вже винувата побутова хімія і популярність різних душок, що імітують малину. Люди частіше стикаються з саме таким використанням аромату малини і справжній їх наводить на різні підозри. Буває і таке.

– Чи не збираєтеся оформити патент на вина та інші напої власної рецептури?

– Мені цікаво експериментувати, але виноробство існує настільки довго, що щось придумати оригінальне на патентну заявку на рівні крафтового винороба дуже важко. Патенти – це вже до промислово виготовлених вин. Там можна щось намудрувати з технологіями та обладнанням.

Відкрию ще один секрет. Насправді вино – це на 50 відсотків вода (ягідна чи долита), цукор (природній чи магазинний) та особливий вид винних дріжджів (натуральних чи магазинних). 5 відсотків – це особливі природні ароматичні масла квіті, ягід, листя, плодів, навіть гілочок та коріння. І 45 відсотків – легенда, магія, хаос, температура, повітря, освітлення, тара, наклейка і настрій.

Отакий я цинік, але закоханий в вино. Кохаю не тому, що сама красива чи розумна, а тому що моя і рідна – розрадить, погладить, розсміється над твоїм жартом.

Джерело: seeds.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *