Українській скаутській організації «Пласт» – 107 років

Новини України

Найбільша та найстаріша українська скаутська організація «Пласт», яка діє у багатьох країнах світу та об’єднує пластунів України й української діаспори, 12 квітня відзначає 107 років.

  • Цього дня, у 1912 році, відбулась перша присяга українського «Пласту» – національної скаутської організації України, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перша українська організація «Пласту» виникла при філії Академічної гімназії у Львові в 1911 році за активної участі Петра Франка та Івана Чмоли. Відразу була взята назва «Пласт» (у запорізьких козаків пластунами називали розвідників – тих, хто вистежував ворога в прикордонних болотах). Згодом оформився Організаційний пластовий комітет у 1913 році, який об’єднав розрізнені пластові гуртки в масштабну крайову організацію.

Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР. Масовості пластовий рух набув у 1921 році з виходом першого українського підручника «Життя у «Пласті» за редакцією Олександра Тисовського.

Пластові організації виникали повсюди в Україні, але польська влада в Західній Україні і радянська в Східній повели рішучий наступ на скаутський рух. Його активісти були фізично знищені, з 1930 року «Пласт» працював у підпіллі, а з 1939 – за кордоном.

Діяльність «Пласту» була відновлена в Україні на початку 1990-тих років.

Нині «Пласт» – найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу (США, Аргентина, Канада, Австралія, Велика Британія, Німеччина, Польща, Словаччина) та об’єднує пластунів України й української діаспори.

“Пласт” – неполітична і позаконфесійна організація. Її метою  є сприяти всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. 

“Пласт” активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, реалізуючи різноманітні соціальні та виховні програми. Протягом року пластуни проводять понад 100 виховних таборів різної спеціалізації, організовують заходи соціально-культурного та виховного спрямування, серед яких поширення Вифлеємського Вогню Миру, День Пластуна, Благодійний вечір Пласту тощо.

Джерело: Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *