Історія Голодомору: у Вінниці шість вишів отримали комплекти наукових видань

Новини Вінниці

Шість бібліотек вищих навчальних закладів Вінниці отримали по 60 наукових видань з історії України, здебільшого про геноцид українського народу – Голодомор 1932–33 років. Написали їх українські дослідники та науковці. Передача комплектів відбулася в рамках проекту «Книги для 100 університетів України», який ініційований Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору». Провели її у Вінницькому державному педагогічному університету імені Михайла Коцюбинського. Після презентації викладачі і студенти педуніверситету презентували кілька фактажних доповідей про радянський тоталітарний режим, який доклав максимальних зусиль, щоб стерти пам’ять про вбивство 7 мільйонів українців.

Тривалий час правда про Голодомор час була під забороною розголошення. Радянська влада намагалася знищити документальні свідчення заподіяного й витравити з людської пам’яті згадки про нього. А здобуття Україною незалежності створило умови для поновлення історичної справедливості. Це дало можливість ширше підійти до дослідження цієї теми і викладачам, і студентам, – каже перший заступник генерального директора національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Ірина Батирєва. – А це дозволяє докопатися до правди, якої потребує сучасне суспільство. Нам потрібна потребує об’єктивної оцінки явищ недалекого минулого, розгляд та осмислення трагічних подій на матеріалі наявних документальних джерел. Тому наукові дослідження з цієї тематики мають продовжувати, головне, щоб це були якісні праці, достойні пам’яті тих, хто помер від голодної смерті.

На завершення заходу співробітники Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» відзначили роботу студентів педагогічного університету за дослідження тематики геноциду українського народу на основі свідчень очевидців. Студенти зі свого боку передали науковцям свої нові напрацювання-опитування.

Олеся ШУТКЕВИЧ

Джерело: День

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *