Сьогодні українці разом з усім світом відзначатимуть Міжнародну годину Землі. Ця масштабна акція спрямована на підтримку екології та збереження біологічного різноманіття нашої планети.
Примітно, що Година Землі 2019 в Україні, припала на суботу, 30 березня, і відбудеться напередодні виборів президента України. УНІАН розібрався, у чому полягає суть та сенс акції.
Година Землі – що це таке
Акція була створена Всесвітнім фондом природи WWF понад десять років тому. В рамках Міжнародної години Землі фонд закликає всіх небайдужих землян вимкнути світло на одну годину, проявивши таким чином небайдужість до екологічних проблем.
Перша Година Землі відбулась в австралійському Сіднеї у 2007 році – тоді світло на годину відключили понад два мільйони будинків і організацій. Вже у 2008 році акція стала міжнародною, до неї долучилися понад 100 мільйонів людей у 35 країнах світу.
До акції долучаються адміністрації міст і уряди в усіх куточках земної кулі. В Годину Землі гасне навіть ілюмінація найвідоміших світових пам’яток.
У 2019 році Міжнародна година Землі відбудеться втринадцяте. Основна ідея кампанії – заклик «Злови зв’язок із Землею» (Connect2Earth). Вона підкреслює, що людство почало втрачати зв’язок з рідною планетою, і її необхідно відновити.
В День Міжнародної години Землі 2019 також проводяться різноманітні екологічні демонстрації, квести та масові заходи.
Година Землі в Україні 2019
Згідно з інформацією на сайті WWF, в Україні на 30 березня заплановано цілу низку заходів на підтримку Години Землі. Екологічні акції анонсовані в Києві та області, у Вінниці, Житомирі, Луцьку, Львові, Одесі, Полтаві, Сумах, Харкові та інших містах України.
Так, у Києві в Годину Землі світло буде відключене в будівлі КМДА, а також у великому столичному ТРЦ «Гулівер». Крім того, киян та гостей столиці запрошують на концерт на честь Години Землі. Зазначається, що на заході будуть вимкнені всі електроприлади – концерт класичної музики відбудеться при свічках. Концерт відбудеться в Будинку Кіно (вулиця Саксаганського, 6), вхід платний.
У Вінниці з нагоди Дня Землі відключать підсвічування Свято-Преображенського кафедрального Собору. Крім того, заплановано низку заходів:
– Екологічно-просвітницький захід “Чистий Сабарів – чиста Планета”;
– майстер-клас з плетіння килимків (30 березня о 14:30, у HUB «Місто змістів»);
– Акустичний концерт “Музика в темряві”. Концерту буде передувати дискусія “Година Землі по-вінницьки” (30 березня в 19:00 в CHERDAK).
У Львові на Годину Землі відключать ілюмінацію Собору Святого Юра, міської ратуші, телевежі на Високому замку і багатьох інших історичних будівель. В центрі міста всі бажаючі зможуть приєднатися до свічкової ілюмінації. Світло відключать і в центрі Одеси – на Приморському бульварі, Думській площі і біля Міськради, на Катерининській площі, Дерибасівській та на інших центральних вулицях міста. Крім того, WWF в Україні разом з Impact Hub Odessa запрошують всіх бажаючих на тематичний вечір, присвячений Годині Землі. Збір запланований на 19:15.
У Харкові буде вимкнене освітлення Свято-Благовіщенського кафедрального собору, площі біля Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка, площі Конституції.
Година землі – шкідлива?
Міжнародна година Землі знайшла мільйони прихильників по всьому світу. Проте, деякі люди вважають, що вона швидше шкідлива, або навіть небезпечна.
У мережі можна знайти думку про те, що масове відключення світла споживачами створює неочікуваний стрибок напруги, що призводить до додаткового зносу обладнання енергомереж і збільшенню споживання палива. Критики акції заявляють, що ці фактори в кінцевому підсумку завдають ще більше шкоди екології.
Водночас, професійні енергетики давно розвіяли ці побоювання, оскільки відключення лампочок і техніки навіть в сотнях тисяч квартир є для енергомережі ледь помітним коливанням.
Організатори наголошують, що акція не спрямована на економію електроенергії, і має символічний характер.
Джерело: УНІАН