Українські полярники вирушили на антарктичну станцію “Вернадський”. Для цього вони мають подолати 15 тисяч кілометрів літаком і кораблями. У планах на нинішню експедицію, крім наукових завдань, відремонтувати будівлі, встановити нове обладнання, провести вибори і проголосувати за перехід самого далекого від України приходу до Помісної церкви України, йдеться у випуску ТСН.
Вперше українських полярників проводжають з церковним дзвоном, а за успіх експедиції і здоров’я її учасників молиться Митрополит Епіфаній:
- В знак благословення хочу подарувати вам ікону святителя Миколая, який є зберігачем подорожуючих.
Митрополит дарує полярникам копію Томосу, вони розповідають про унікальність української станції. Зокрема про те, що ще британські вчені помітили велику озонову діру над полюсом і вже багато років українці щодня по вісім разів вимірюють товщину озону.
Цього року на станцію “Вернадський” знову повертаються жінки. Серед учасників експедиції Антон Омельченко – правнук того самого Антона Омельченка – першого українця, який в 1911 році ступив на землю Антарктиди. Омельченко брав участь у відомій експедиції британця Роберта Скотта до Південного Полюса. Тоді українець відповідав за коней і провізію, його правнук Антон в цій експедиції буде відповідати за тепло і воду.
Станцію “Вернадський” вперше за останні десятиліття чекає масштабна реконструкція: встановлять паливні котли, опріснювач. Головне завдання керівництва – провести вибори. Цього року на “Вернадського” буде голосувати рекордна кількість українців – майже сорок людей. Прогнозують, що явка буде 100%.
Крім того, Євген Дикий збирається провести збори і поставити на голосування питання про перехід найвіддаленішого православного храму в світі – каплиці на “Вернадського” в Православну церкву України. Хоча більшість учасників експедиції вчені, але визнаються, коли на морі шторм, а на дворі сильний вітер, у Бога на “Вернадського” вірять усі.
Джерело: УНІАН