Северинівська сільська ОТГ – одна з перших громад, що об’єднались на Вінниччині. За час діяльності громада створила структурні підрозділи сільської ради , реалізувала низку соціальних та інфраструктурних проектів, а також стала зразковою ОТГ Вінницької області щодо використання альтернативних джерел енергії. У Северинівській ОТГ функціонує ЦНАП, створений за підтримки Програми «U–LEAD з Європою», дві ЗОШ І-ІІІ ст., дві амбулаторії та три ФАПи у населених пунктах громади, а також два ДНЗ.
Громада розташовується на території, яка славиться високим рівнем розвитку садівництва. Більшість мешканців, а населення ОТГ складає близько 5 тис. людей, зайнята в сільському господарстві. Одним із актуальних питань Северинівської громади стало налагодження роботи дитячих дошкільних закладів, адже існувала черга на утримання дітей в ДНЗ. Саме дитсадок «Суничка», що у с. Чернятин Северинівської ОТГ, потребував суттєвого ремонту та оновлення приміщень, а також заміни обладнання.
Як пояснюють експерти Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, діяльність якого підтримується Програмою « U–LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, для сільських громад, на початку створення, важко у швидкі терміни виділити кілька мільйонів з бюджету на реалізацію дороговартісних інфраструктурних проектів. Семінари та тренінги з питань ефективного використання коштів та організації бюджетного процесу в ОТГ, що пройшли протягом 2017-28рр. у Вінницькому ЦРМС, посприяли підвищенню рівня компетенцій представників громад Вінниччини, в тому числі і Северинівської сільської ОТГ. «Ключ» до вирішення проблеми громада знайшла у термомодернізації комунальних закладів та використанні альтернативних джерел енергії – сонячної, геоенергії та біомаси.
- Громадою було вкладено багато сил і коштів у наш дитячий заклад. По-перше, ми замінили вікна, двері, освітлення, покрівлю та повністю утеплили фасад будівлі садочка, а також замінили підлогу, що довгий час потребувала ремонту. Відтепер у садочку смерекова підлога та оздоблення. Крім того, були закуплені сучасні ліжечка та столи для дітей, а також все обладнання для харчового блоку. В ДНЗ приймаються діти з 3 до 6 років, формуються три групи по 20-25 дітей, а в цілому в садочку 64 дитини. Виховний процес забезпечують 7 вихователів із вищою педагогічною освітою, у ДНЗ працює лікар, тож за здоров’ям дітей професійний нагляд. Хочу зазначити, що у нас прекрасне харчування для дітей, все збалансоване, свіжі продукти – здебільшого органіка, фрукти, ягоди, адже у нас садовий край. Батьки задоволені, умови відповідні, затишно, малеча доглянута за всіма стандартами, ніяких додаткових платежів не вимагається, щомісячні плата складає 200 грн. Кошти, що громада вклала в ДНЗ, а загальна сума складає 2 млн грн, виправдані. Варто сказати, що у нас молоді працівники, стаж невеликий і поки зарплата невисока, та кожен із задоволенням працює в кращому дошкільному закладі нашої ОТГ, адже ми надаємо якісні послуги, – повідомила Леся Шпіганєвич, завідуючка ДНЗ «Суничка» с. Чернятин Северинівської ОТГ.
Особливу увагу у Чернятинському ДНЗ привертає система теплопостачання – це твердопаливний котел з високим рівнем ефективності.
- Свого часу ми вирішили не викидати стару систему пічного опалення, думали буде холодно, але після встановлення нового котла, ми економимо вдвічі на паливі та комунальних послугах і маємо теплий комфортний садок, тож стара система демонтована, – пояснила завідувачка дитсадка.
Варто зазначити, що Северинівська громада використовує сонячні панелі для обігріву ДНЗ с. Северинівка, геоенергію для опалення сільської амбулаторії та придбала обладнання з переробки деревини для виготовлення твердого палива. Крім того, ОТГ висаджує енергоємкі рослини, зокрема – має насадження енергетичної верби, яка вдало використовується у твердопаливних котлах.
У найближчих планах громади – оновлення ігрових майданчиків, благоустрій подвір’я «Сунички» та подальше впровадження енергоефективних заходів в ОТГ.