Вінницькі священики та парафіяни церкви Московського патріархату сьогодні, 30 січня, організували хресне стояння біля міського суду. Причина молитовного зібрання – судовий позов митрополита Вінницького і Барського Симеона, який перейшов до ПЦУ і був відсторонений від служіння в УПЦ МП.
До суду Симеон звернувся, бажаючи отримати від МП пояснення рішення щодо позбавлення його права на служіння. Крім того, владика бажає відстояти власну честь і гідність, адже вважає слово «розкольник», яким називають його колишні колеги, образливим.
Чому я пішов до суду? Тому що Указ, підписаний митрополитом Онуфрієм (очільник УПЦ МП – примітка редакції), можна трактувати як покарання за ухилення від моїх обов’язків. Крім цього, поставлені під сумнів мої людські якості, такі як порядність і честь. Я – не розкольник і не дозволю себе так іменувати! Моя позовна заява – це крок захисту людської гідності та честі. Люди і держави можуть сваритися і псувати стосунки, а потім знову сходитися і робити щось спільне. Честь – інше. Відновити її майже неможливо. – йдеться в опублікованій на сайті єпархії заяві Симеона
Учасники хресного стояння зазначили, що акція не носить протестний характер, основна її мета – молитвою підтримати свою церкву та висловити незгоду із Симеоном, дії якого вважають неканонічними:
Церковні канони забороняють священнослужителям звертатись до світського суду з вирішення церковних питань. Про це каже елементарна логіка: в нас держава світська, і не втручається у справи церкви. Тож позов Симеона порушує канони. Ми тут для того, аби висловити свою незгоду із Симеоном і виразити підтримку кадровому рішенню Священного синоду УПЦ, який відсторонив його,– пояснив прес-секретар Вінницької єпархії УПЦ МП, протоієрей Володимир Пучков
Чимало вірян були із транспарантами із гаслами: «Наша церква УПЦ», «Припиніть гоніння на канонічну церкву», «Живіть по-новому, будуйте собі храми самі», «Ми за канонічну церкву з блаженнішим Онуфрієм».
Саме ж судове засідання перенесли на невизначений термін через хворобу судді Федчишена. Помолившись та поспівавши церковних пісень, парафіяни УПЦ МП направилися до Свято-Преображенського собору, біля якого продовжили молитви. Сам собор, як повідомлялося, перейшов під юрисдикцію ПЦУ.
Олександр Сашньов