Перевірте списки, надто якщо нещодавно вийшли заміж: все, що слід знати виборцям з Вінниці

Новини Вінниці

У Вінниці мешкає 282 616 виборців, кожен з яких має право віддати свій голос за одного з кандидатів на майбутніх президентських  виборах. Все, що необхідно знати містянам, охочим долучитись до виборів гаранта, сьогодні, 17 січня, розповідали представники Комітету виборців України та Державного реєстру виборців.

Де голосувати?

Як розповів фахівець Державного реєстру виборців Анатолій Синявський, у Вінниці існує 161 виборча дільниця, з урахуванням дільниць у лікувальних та виправних закладах.

До речі, у лікарнях можуть проголосувати всі пацієнти, де б вони не були прописані і з якого б регіону України не прибули

Якщо людина з Хмільника, Козятина, Жмеринки чи з будь-якого регіону України перебуватиме на лікуванні у Вінниці, вона зможе проголосувати, тому що списки виборців в лікарняних установах формуються  за поданням головних лікарів. Таким чином, люди мають можливість проголосувати там, де лікуються, – повідомив фахівець Комітету виборців України Владислав Телень

Перевірте себе у списках!

Кожному, хто не певен, чи є він у списку виборців, наполегливо рекомендуються перевірити себе у реєстрі. Це можна зробити за посиланням, або ж у міському відділенні Державного реєстру виборців, за адресою вулиця Замостянська, 7.

Жінкам, що нещодавно вийшли заміж – увага!

За словами пана Синявського, за останній час Держреєстром було виявлено та внесено до списку виборців 500 вінничанок, які вийшли заміж та змінили прізвище.

Зазвичай реєстру виборців інформацію про зміну громадянами прізвища надають компетентні органи, однак ситуації бувають різні. Тож якщо ви нещодавно змінювали паспортні дані і плануєте голосувати – перевірте себе у списках.

Переселенці – голосують!

За даними соціологів, близько 30% вимушених переселенців  з тимчасово окупованих територій впевненні, що не зможуть проголосувати на виборах Президента, хоча це не так.

Щоб проголосувати у Вінниці, переселенцю треба лише прийти з паспортом на Замостянську, 7. Довідку ВПО при собі мати не обов’язково. Сама прописка в окупованому населеному пункті є підставою для того, щоб вам видали документ про тимчасову зміну місця голосування.

Анатолій Синявський наголошує: всім, хто за будь яких причин хоче проголосувати не за місцем реєстрації , необхідно відвідати офіс Держреєстру до 25 березня, адже потім змінювати місце для голосування  буде заборонено.

Якщо це ваш перший раз

Законодавством передбачено, що брати участь у голосуванні можуть всі громадяни України віком від 18 років. Навіть, якщо ваше повноліття припадає на день голосування, ви все одно маєте право отримати бюлетень.

Нагадаємо, що вибори Президента України відбудуться 31 березня. Виборча кампанія розпочалася 31 грудня 2018 року. Процес висування кандидатів триватиме до 3 лютого 2019 року. Після 3 лютого кандидати матимуть ще 5 днів на реєстрацію. Таким чином, імена всіх кандидатів у президенти стануть відомі 8 лютого.

Ймовірний другий тур виборів пройде 21 квітня. Ім’я переможця оголосять до 1 травня, інавгурація Президента України відбудеться до 3 червня.

Олександр Сашньов  

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *