Вінницький обласний краєзнавчий музей «відзвітував» про пригоди кота Шпателя, який оселився в установі рік тому. Як зазначають у музеї, кіт такий самий милий, нахабний та ненажерливий, як і рік тому, а нещодавно він навіть отримав травми, захищаючи свої володіння від іншого кота. Втім, зі Шпателем все гаразд, він вже почувається набагато краще:
Рівно рік тому в рамках рубрики «Експонат тижня» ми надрукували пост про кота Шпателя, який на той час з’явився у нас в музеї. Тож як почувається позаштатний «співробітник» та загальний улюбленець? Прекрасно!!! Такий же милий, нахабний та ненажерливий! Чітко усвідомлюючи свою роль у формуванні музейного іміджу та привабленні відвідувачів, чудово справляється з посадовими обов’язками, а саме: їсти, спати та дарувати радість. Нещодавно трішки постраждав у бійці з іншим котом, що посмів посягнути на музейну територію, проте, просимо не хвилюватися: після проведеної терапії почувається на багато краще, – йдеться у дописі на Facebook-сторінці краєзнавчого музею
У музеї зазначають – коти чотирилапі службовці працюють у багатьох музеях України та світу:
Будинок-садиба Івана Катляревського (Полтава, Україна)
Будинок-музей Сергія Корольова (Житомир, Україна)
Львівський літературно-меморіальний музей Івана Франка (Україна)
Британський музей (Лондон) – працює 6 котів
Ермітаж (Санкт-Петербург, Росія) – живе більше 50 котів. В 1998 році на їх честь започатковано свято – «День березневого кота»
Будинок-музей Ернеста Хемінгуея (Флорида, США) – мешкає понад 40 котів
Музей мистецтв Філбрук (Оклахома, США)
Музей під відкритим небом на площі Торре Арджентіна (Рим, Італія)
«Народний палац» (Глазго, Шотландія)
Меморіальний музей Ісса Кобаясі (Нагано, Японія)