У листопаді в Києві в Національному музеї відбулася унікальна виставка «Чарівний Китай», на якій було представлено живописні полотна українських та китайських художників. Усі роботи створені в Китаї та присвячені Китаю.
Останніми роками багато відомих українських митців часто відвідували Китай, щоб обмінюватися ідеями та займатися творчістю. Вони побували у відомих китайських містах, таких як Пекін, Шанхай, Ханчжоу та Далянь, а також відвідали прекрасні китайські місця, такі як Тібет, Дуньхуан, Ціндечжоу та Лішуй. Особливо відзначилось в їх серцях прекрасне та відоме місто Іву, у якому була створена перша творча база Української Національної спілки художників в Китаї. Кожен український художник, який побував в Китаї, був вражений культурою Китаю, красою Китаю та ентузіазмом китайського народу. Результатом стали роботи українських митців про Китай. Цього разу представники міста Іву приїхали до України, щоб організувати виставку відомих китайських та українських художників, яка дозволить українському народу поширити своє розуміння Китаю та його культури, – розповідає Володимир Чепелик, Голова Національної спілки художників України.
В експозиції «Чарівний Китай» представлені картини вінничанина Володимира Козюка, Народного художника України. У пана Володимира з Китаєм особливо теплі мистецькі стосунки. Власно, і ця київська виставка народжувалася не без його допомоги. Художник згадує:
Здається, зовсім недавно стояв у черзі на літак до Києва з Ханжоу. Це китайське місто ми відвідали після робочої поїздки до міст Іву, Фотану та Цзиньхуа…. Промайнуло вже більше року. Китай чарував мене завжди, і чергова поїздка теж не була винятком. Приїхав туди я не просто на відпочинок, а був запрошений від України китайською стороною, щоб виконати почесну місію відкриття виставки українських митців, які працювали у Китаї протягом трьох років. Експозиція «Новий шовковий шлях» відкрилася у чудовому місті Іву. Запросили мене і ще двох українських митців Департамент пропаганди міста Іву, Управління у справах культури, телерадіомовлення і друку міста Іву, Комітет із управління культурного туризму міста Фотан, Факультет мистецва та дизайну професійно-технічного інституту міста Цзиньхуа. Саме всі ці організації і привезли тепер до Києва виставку відомих китайських та українських художників. Це велика подія для культурного обміну між нашими країнами. Виставка моє назву "Чарівний Китай", а він дійсно чарівний! І відкриття виставки пройшло феєрично! Але маю свою історію,знаю, як все почалося. Після Першого міжнародного форумі у Дунхуані, де я представив Україну серед 84 країн світу, з`явилася певна популярність. Саме тому згодом нашу країну відвідали директор Національного художнього музею у Пекіні У Вейшан та організатор форуму з Дунхуану Пан Ікуй, а пізніше, наступного року, мене вже запросили не просто на форум, а головою делегації України у ці чарівні міста. Китай завжди вражає! Хочеться намалювати геть усе. Невдовзі була перша зустріч з мером. Влада міста взялася за нелегку справу – пропаганду художників світу. Ми їздили на етюди, писали прекрасні пейзажі… Потім була виставка, дуже потужна, і відкриття форуму. Після форуму спілкувалися з представниками культурної еліти Іву, говорили про плани співпраці, про спільні проекти, зокрема, і про спільну виставку вже в Україні. Тепер уже є результат, сьогодні я вже можу про це говорити. А будуть ще нові проекти, повірте, вони – не за горами.