У Калинівці навчали громади працювати із грантодавцями

Новини Вінниці

Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за сприяння Програми «ULEAD з Європою», в рамках співпраці із партнерами – Вінницька обласна Асоціація ОМС та Вінницький обласний Центр підвищення кваліфікації держслужбовців та працівників ОМС – став учасником серії виїзних семінарів із питань написання та реалізації грантових проектів.

Перша зустріч пройшла у Калинівській ОТГ за участі  Юрія Войціцького, радника ВЦРМС з регіонального розвитку, який розповів представникам ОТГ та громад області про інструменти та порядок роботи з грантовими заявками.

Представники громад  дізналися про особливості роботи з грантодавцями та міжнародними партнерами, про співробітництво громад та реалізацію проектів обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Про співпрацю з проектом ПРООН з регіонами у 2019-2020 рр. розповіла  Анастасія Лапіна, координатор проектів ПРООН у Вінницькій області.

Експерти наголошують, що управління проектами – процес достатньо складний. Для успішного залучення зовнішніх коштів на розвиток території треба вміти переконати донора, що саме моя громада, мій район чи моє місто має унікальні переваги, які відрізняють нас від інших претендентів, спроможність реалізувати проект після його підтримки донором, досягти запланованих якісних і кількісних показників і пройти аудиторські та контрольні перевірки.

Велику цінність мають проекти, у яких передбачено запобіжники типу “Plan B”, “Plan C” на випадок виникнення ризиків і непередбачених ситуацій, а також — залучення до співпраці усіх потенційно зацікавлених сторін. Йдеться про  систему управління ризиками. Наприклад,  проект передбачає благоустрій парку, відтак має бути врахована думка громади і відображена у проектній заявці. Якщо ми хочемо провести навчання, ми маємо  презентувати зацікавлену аудиторію. В цьому полягає напрямок – управління ризиками, що включає  аналіз наявних обставин непереборної сили, на підставі яких грантодавець може відмовити в участі у проектній заявці, – пояснив Юрій Войціцький.

На семінар приїхали 60 представників об’єднаних територіальних громад та населених пунктів Вінниччини, що  є потенційними громадами для створення ОТГ. Як повідомили  організатори зустрічі, в ході  обговорення, представники громад цікавились широким колом питань, що стосуються поступу децентралізації. З огляду на успіхи ОТГ регіону, низка громад виявляє  інтерес до об’єднання, до можливостей розвитку та співпраці в  ході реформи місцевого самоврядування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *