У четвер, 8 листопада, об’єкти туристичної інфраструктури Барського, Жмеринського та Вінницького районів перебували у центрі уваги учасників промо-туру, що відбувся у рамках «Програми розвитку туризму у Вінницькій області на 2017 – 2020 роки».
Учасники промо-туру відвідали садибу М. Чихачова, 1906 р. (с. Митки Барського району); палац і парк садиби Вітославських-Львових (с.Чернятин Жмеринського району); кінно-спортивний клуб «Вінниччина» (с.Агрономічне Вінницького району); садибу «Катерина» та гідрологічний заказник «Ільківський став» (с.Ільківка Вінницького району).
Садиба адмірала М. Чихачова – унікальна архітектурна пам’ятка Вінниччини. Цікаві й особливості її побудови, і біографія її власника. Важливо, що садиба не втратила автентичного вигляду не лише ззовні, а й всередині. Нині у приміщенні працює Митківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів, яку відвідують 94 учні. Особливістю архітектурної пам’ятки ХХ ст., спорудженої за індивідуальним проектом архітектора Леонова в змішаному готичному і романському стилі, є неповторний асиметричний вигляд. Стіни викладені з лицьової англійської цегли, зразки якої зберігаються у маєтку, де зараз працює навчальний заклад. За часи існування садиба змінювалась, перебудовувались входи. Приміщення палацу мало горище, підвали та підземні ходи. У башті з вітражами ще у 1970-х рр. була збірка картин, в тому числі – і портрет Соні, доньки адмірала Миколи Чихачова. У школі, розташованій в маєтку, є музей, де зібрані предмети побуту різних часів. Крім цього, у приміщенні залишилось чимало предметів з інтер’єру минулого. У навчальному закладі проводяться безплатні екскурсії для відвідувачів.
Наступною зупинкою учасників промо-туру став парк і палац садиби Вітославських-Львових у с. Чернятин Жмеринського району. На території садиби нині розташоване студентське містечко Чернятинського коледжу ВНАУ. Із історії архітектурного комплексу: найпершим було зведено південне крило, прикрашене декоративною круглою баштою, яка спочатку була увінчана ренесансним аттиком. У 20-х рр. ХІХ ст. почалась перебудова всього комплексу з використанням готичного стилю. Архітектором палацу Вітославських був Генріх Іттар з Мальти, за проектом якого приміщення має значну кількість оздоблень, декорування трилисниками, широкими гранітними сходами. Біля сходів маєтку встановлено мармурових левів з білого мармуру, що спираються лапами на геральдичні щити з гербом роду Вітославських. На жаль, геральдичні щити Вітославських збереглися лише у вестибюлі та над головним входом. Окрасою палацу є бенкетний зал, кругла вітальна, стіни і стеля, прикрашені ліпниною. У ІІ пол. ХІХ ст. родина Вітославських збанкротувала, тому садибу продали Марії Михайлівні Львовій, ініціали якої зображені на кованих стулках воріт. Врешті, нові власники перенесли в’їзд до палацу на північну сторону та збудували там ще один маєток. Територію також було облаштовано ландшафтним парком. У приміщенні функціонує музей, в якому, крім цікавих артефактів та документів, зберігся рояль 1875 р..
Для тих, хто обирає активний відпочинок, не менш цікавим туристичним об’єктом області є кінно-спортивний клуб «Вінниччина» в с. Агрономічне неподалік від м.Вінниці. На базі клубу проводиться підготовка спортсменів до змагань.
Наступним туристичним об`єктом туру стала садиба «Катерина» в с.Ільківка Вінницького р-ну – осередок зеленого туризму. Садиба приваблює поєднанням автентичного колориту із сучасними технологіями та комунікаціями, зручними для туристів. Крім цього, там функціонує «Школа зеленого туризму» для людей різних вікових категорій, які цікавляться різними напрямами екології, переймаються охороною навколишнього середовища та прагнуть зберегти особливості українського колориту в сільській місцевості. Неподалік від садиби – гідрологічний заказник «Ільківський став» та унікальне історичне джерело «Понюкова криниця», перші письмові згадки про яке датуються 1746 роком. Джерело є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення та має досить цікаву легенду. Його води мають не лише естетичне та історико-культурне, а й лікувальне значення. До речі, на території Ільківського ставу – понад 30 джерел із водою високої якості.
За словами заступника директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Веги Кулявець, проведення промо-туру має важливе значення для промоції Вінниччини як туристично-привабливого регіону, а особливо тих об’єктів, які ще не відомі широкому загалу. Новостворені маршрути будуть пропонуватися потенційним туристам, що віддають перевагу індивідуальним подорожам, а також туристичним операторам для впровадження на внутрішньому ринку туристичних послуг.
За інформацією: www.vin.gov.ua