П’ятеро дітей з Вінниччини у п’ятницю, 9 листопада, повезуть Вселенському Патріарху «Книгу Добра». У Стамбул, на зустріч із Фарфоломієм, вінничани віком від 8 до 15 років поїдуть у складі делегації з 80 дітей з усієї України.
Під час поїздки на юних мандрівників чекають екскурсії Бухарестом та Стамбулом а також морський круїз до розташованого на острові храму.
Маршрут подорожі
Про книгу
«Книга Добра» – це історії українських дітей про гарні справи, які вони робили чи спостерігали. Свої твори юні автори надсилали на пошту проекту. Найкращі роботи, відзначені редакційною радою на чолі із письменницею Марією Матіос, увійшли до книги, яку юні українці особисто подарують бібліотеками 50-ти країн світу. Примірники, які відвезуть за кордон, надруковані Центром української культури у Таллінні, на верстаті, якому вже 300 років. «Звичайні» примірники виглядають більш «звично» і мають багато ілюстрацій. Їх подарують школам та бібліотекам України.
На Вінниччині проекту допомагає громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» на чолі із Анатолієм Слівінським
Книга зроблена «під старину», має дерев’яну обкладинку. Українці в Естонії надрукували її на власноруч виготовленому папері, що зберігається тисячу років. Історії в ній сповнені людяності і щирості. Приміром, є такий твір, в якому хлопчик із зони АТО розповів, як зайшов із мамою у магазин і захотів великий сувенірний олівець, але у мами не було грошей. Тоді наші військові, що також були у магазині, купили йому його. Здається, зовсім маленька добра справа,дрібничка, але дитина так написала про той олівець, що історію розмістили на першій сторінці книги – каже Анатолій
Хто їде?
Послом «Книги добра» може стати будь-яка дитина віком від 8 до 15 років. Для цього потрібно проводити флешмоби, записувати відеоролики, знімати мультфільми і взагалі зробити будь-яку справу, яка пропагує добро.
Справа ця може бути як особистою, так і колективною. Результати слід надсилати за адресою knygadobra50@gmail.com.
Якщо у добрій справі були залучені декілька осіб, то діти самі мають обрати найбільш гідного учасника, який у складі делегації повезе «Книгу Добра» за кордон. При цьому у кожну подорож набирають нових дітей.
Рожевий слоник для подружки
За словами пана Слівінського, вчинки дітей, що беруть участь у проекті, по-справжньому зворушують. Так, від Вінниці до Стамбулу поїде восьмирічний Володя Щупко, який збирав кошти на подарунок для подружки з інвалідністю.
З Вінниці у подорож поїде школяр Володимир Щупко. Він співав пісні на вулиці і збирав гроші у капелюх. Ну співав собі і співав, ніхто і не питав на що йому потрібні кошти. А насправді в нього є подружка з інвалідністю, яка не може ходити. Він хотів її порадувати, купити величезного рожевого слоника. І він назбирав гроші і зробив це, – розповів Слівінський
До слова, це буде друга із запланованих 50 «поїздок добра». Першу подорож, у Ватикан до Папи Римського, діти здійснили влітку.
Проект відбувається за підтримки Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, Міністерства закордонних справ Естонії, Міністерства людських ресурсів Угорщини, Посольства Угорщини в Україні, Державного самоврядування українців Угорщини, Центру української культури у м.Таллінні (Естонія) та Благодійного Фонду «Чисті Серцем».
Олександр Сашньов
Фото з відкритих джерел